GeriEkonomi Halka arzlar Ağustos ayında
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Halka arzlar Ağustos ayında

Devlet Bakanı Yüksel Yalova, halka yeni arzların Ağustos ayında gerçekleşeceğini söyledi. Yalova, Tüpraş'ın üçüncü halka arzı için çalışmaların hızlandırıldığını belirterek, Petrol Ofisi ve THY'nin de Ağustos ayında arzının planlandığını vurguladı

Devlet Bakanı Yalova, Ağustos ayı içinde Petrol Ofisi'nin yaklaşık yüzde 30'luk bölümünün yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda halka arz edileceğini açıkladı. Yalova, aynı tarihlerde THY hisselerinin de halka arz edilmesini planlandığını söyledi.

Türk Hava Yolları'nın halka arzından önce, THY'yi alacak olan kurum veya konsorsiyumun şirkette yapacağı yatırımların bekleneceğini ifade eden Yalova, 2001 yılı sonunda, 2002 yılı başında asıl büyük halka arzların gerçekleşeceğini bildirdi.

Yalova, 2001 yılının ilk 3 ayında Petkim'in Yarımca tesisinin blok satışı için ihale açılacağını, bu fabrikaların yanı sıra Ataköy Turizm ve Ataköy Otelcilik'e ait Ataköy Marina, Holiday Inn ve Crown Plaza Otelleri ile Galeria Alışveriş Merkezi'nin yeni yılın ilk 3 aylık döneminde satışa çıkarılmasının planlandığını da kaydetti.

Devlet Bakanı Yalova, Eti Maden ve Eti Bakır ile şeker ve kağıt fabrikalarının da özelleştirmeye hazırlanacağını sözlerine ekledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle