GeriEkonomi Halka arzdan gelecek para borçlara gidecek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Halka arzdan gelecek para borçlara gidecek

Halka arzdan gelecek para borçlara gidecek

Yıldız Holding'in iştiraki Şok Marketler'in halka arz büyüklüğü, halka arzı aracılık eden kuruluşun verdiği bilgiye göre en az 2.6 milyar lira olacak.

Halka arzı aracılık eden kuruluşların birinden iletilen bilgiye göre, halka arz kapsamında yapılacak sermaye artırımı ve ortak satışı miktarının daha sonra açıklanacağı ifade edildi.

Halka arz gelirinin "ağırlıklı bölümü" banka kredileri ve diğer borçların ödenmesi için, geri kalan tutar olursa şirketin genel ihtiyaçları için kullanılacak.

Halka arzda BofA Merrill Lynch, Credit Suisse, J.P. Morgan ve Ünlü Menkul Değerler global koordinatör, Citigroup global talep toplayıcı olarak görev alacak. Yurtiçi talep Garanti Yatırım tarafından toplanacak.

GÜNDE 3 YENİ MAĞAZA AÇTI

Şok Marketler, son üç yıl içinde günde ortalama üç, yılda 1000 yeni market açarak 2017 yılını 81 ilde 5.100 mağaza ile sonlandırdı. 2017’de 4 bin kişiye daha ek istihdam sağlayan Şok Marketler’in çalışan sayısı da 24.000’e ulaştı. Türkiye’nin tüm şehirlerinde 2015-2017 arasında yılda ortalama 1.000 yeni mağaza açan Şok Marketler gıda perakendecileri arasında en hızlı büyüyen marka oldu. Şok Marketler’in cirosu aynı dönemde ortalama yüzde 40 büyüdü.

 Şok Marketler,, Yıldız Holding bünyesine geçtiği 2011 yılından 2015 yılına kadar satın almalarla, 2015’ten itibaren mağaza açarak organik şekilde büyüyor.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle