Halka açılıp ‘Girişim Sermayesi’ kuracak

Hürriyet Haber
25.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

DENGE Yatırım Holding, sermayesini 5 milyon TL’den, 8 milyon TL’ye çıkararak hisselerini İstanbul Menkul Kıymetler Bankası (İMKB) Gelişen İşletmeler Piyasası’nda halka arz edecek.

Halka arz işlemi, 26-27 Temmuz tarihlerinde, 1 TL nominal değerli her bir pay 3.35 TL fiyattan, ‘Borsada sabit fiyatla talep toplama ve satış yöntemi’ ile satışa sunulacak.

2007 yılında kurulan Denge Yatırım Holding, finansal hizmetler, dış ticaret ve enerji sektörlerinde, yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda faaliyet gösteriyor. Denge Holding’in ikisi yurtdışında toplam 2 bağlı ortaklığı ve 1 iştiraki bulunuyor. Grup şirketleri, şu anda Türkiye’nin dışında, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ve Bosna Hersek’te faaliyet gösteriyor.

Denge Holding, halka arzdan sağlanacak kaynakları 2012-2014 yılları için hedeflenen yatırımlarının finansmanında kullanmayı planlıyor. Bu yatırımlar, girişim sermayesi yatırımları ve finansal hizmetler sektörüne yapılacak yatırımlardan oluşuyor. Denge Yatırım Holding, halka arz kaynaklarının bir kısmını, Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı kurulmasında kullanmayı planlarken, bu kapsamda DNG Dış Ticaret’in de Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’na dönüştürülmesi hedefleniyor.

 

 

 

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı