Hacı Ali Demirel'in yalısı İş Bankası’nın

Hürriyet Haber
18.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

Türkiye İş Bankası, tahsilinde zorluk çektiği kredi alacakları için harekete geçti. Banka, kredilere teminat olarak alınan gayrimenkul ipoteklerini paraya çevirme yoluyla, tahsilat işlemlerini yoğunlaştırdı. İş Bankası, kredi borcuna karşılık Hacı Ali Demirel'in İstanbul Tarabya sırtlarındaki yalısını mülkleri arasına kattı.

Yükseliş Koleji'nin sahibi olan ve borç ödeme yeteneği giderek azalan Hacı Ali Demirel'in borçlarını da benzer bir yöntemle tasfiyeye yöneldi. Banka yönetimi ile Demirel arasında sürdürülen görüşmelerde, 3.5 milyon dolarlık kredi borcunun Demirel'in mal varlığıyla takas yoluyla kapatılması konusunda uzlaşmaya varıldı. Banka, Demirel'in İstanbul Tarabya'da bulunan villasının sahibi oldu.

Türkiye İş Bankası'nın, kredi borçlarını tasfiye ederken, iştirak sayısını artırmamaya özen gösterdiği bildirildi. Banka'nın ilke olarak, kendi saygınlığını korumak için; alacaklı olduğu ancak mali durumu ve piyasalardaki prestiji zayıf olan şirketlerle ortaklığa sıcak bakmadığı, bunun yerine karlı olan ve kısa sürede elden çıkartılabilecek türde malı olan şirketlerle ortaklıklara girmeyi yeğlediği kaydedildi.Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı