Gürcistan’a benzin turu

Alper TURGUT/ DHA
24.12.2017 - 20:56 | Son Güncelleme:

ARDAHAN ve ilçelerinde yaşayanlar, Türkiye'de akaryakıt fiyatlarının yüksek olması nedeniyle komşu ülke Gürcistan'a giderek araçlarının depolarını burada dolduruyor.

Ardahanlılar, sürekli artan akaryakıt fiyatlarına çözümü, komşu ülke Gürcistan'da buldu. Özellikle hafta sonları Gürcistan'a giden Ardahanlılar, 15 lira ödeyerek girdikleri komşu ülkeyi hem geziyor hem de alışveriş yapıyor. Birçok şeyi buradan alanlar, dönüşte de araçlarının deposunu doldurup Türkiye'ye giriyor. Gürcistan'a 14 kilometre uzaklıktaki Posof ilçesinde yaşayan Mustafa Gülen, otomobiline benzini yıllardır komşu ülkeden aldığını söyledi. Gürcistan'da benzini, litresini 3.80 liradan aldıklarını belirten Gülen şunları söyledi:

ÜLKEYE GİRİŞ 15 TL

"Bizde 5.66 lira olan benzinin litresi komşuda 3.80 lira. Eurodizel'in fiyatı bizde 5.17 lira, Gürcistan'da ise 3.50 lira. Gürcistan'a girişte sadece 15 lira ödüyoruz. Hem depoyu dolduruyoruz hem de bizde daha pahalı olan başka şeyleri alıyoruz. Daha çok benzin almak için aracın depo kısmındaki lastiğin altına takoz koyup, burayı yükseltiyoruz. Depoyu doldurup, kapağını kapatarak aşağı indirdiğimizde depo ağzına kadar dolmuş oluyor. Özellikle hafta sonları, birçok kişi alışverişini buradan yapıyor, deposunu doldurup dönüyor."

Gürcistan’a benzin turu

Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı