GeriEkonomi Gurbetçiye 6 bin konut satma planı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gurbetçiye 6 bin konut satma planı

Hükümetin içkaynak arayışları çerçevesinde Konut Müsteşarlığı bünyesinde bulunan 6 bin konut Almanya'da satışa çıkarılacak.

Devlet Bakanı Faruk Bal, konutların tanıtımı amacıyla yapılacak toplantı sonrası önemli bir satış ve ciddi miktarda bir kaynak akışı temin edileceğini söyledi. Bal, Konut Müsteşarlığı'nın yanısıra, Sermaye Piyasası Kurulu, Milli Emlak Genel Müdürlüğü, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası, İstanbul Altın Borsası ve Türkiye Sermaye Piyasası Araştırıcı Kuruluşları Birliği tarafından organize edilen ve yaklaşık bir hafta sürecek Almanya seyahati öncesi bir basın toplantısı düzenledi.

Konut Müsteşarlığı çatısında bulunan 6 bin konutun piyasasını sağlamak için satış usullerini tanıtacaklarını anlatan Bal, kriz nedeniyle Türk Lirası'nın değer kaybından dolayı konutların döviz bazında fiyatlarının ciddi olarak düştüğünü söyledi. Ataşehir projesi içinde yeralan ticari ünitelerin piyasa değerinin Şubat 2001 tarihinde 474 bin Alman Markı iken bugün 222 bin Alman Markı'na düştüğünü ifade eden Bal, yine aynı yerde 1 odalı konutun 166 bin marktan 83 bin marka indiğini belirtti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle