GeriEkonomi Güneş enerjisi görünümlü baz istasyonuna tepki
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  74
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Güneş enerjisi görünümlü baz istasyonuna tepki

Güneş enerjisi görünümlü baz istasyonuna tepki
refid:21561513 ilişkili resim dosyası

ZONGULDAK’ta bir grup mahalleli, komşularının evinin çatısına güneş enerjisi sistemi ile kamufle edilerek kurulan baz istasyonuna karşı imza kampanyası başlattı.

Bir GSM şirketi, Tepebaşı Mahallesi Değirmenbaşı Sokak’ta oturan 51 yaşındaki M.Y.’nin 3 katlı evinin çatısına 1 ay önce baz istasyonu kurdu. İddiaya göre baz istasyonu, güneş enerjisi sistemi ile kamufle edildi. Bir süre sonra çatıya kurulan sistemin baz istasyonu olduğunu öğrenen mahalle sakinleri, duruma tepki gösterdi. Baz istasyonunun kaldırılması için imza kampanyası başlatan mahalle sakinleri, bugün de baz istasyonunun bulunduğu sokakta toplanarak tepkilerini dile getirdi. Baz istasyonunun güneş enerjisi sistemi ile kamufle edildiğini ileri süren mahalle sakinleri, "Ev sahibi de bize güneş enerjisi sistemi kurdurttuğunu söyledi. Ancak biz şüphelendik. Belediyede yaptığımız araştırma sonunda çatıya aslında baz istasyonu kurulduğunu öğrendik. Baz istasyonuna kesinlikle karşıyız, kaldırılması için ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.

VATANDAŞ TEPKİLİ - FOTO GALERİ

Mahalle sakinlerinden 56 yaşındaki Hasan Yılmaz, şu ana kadar 400 imza topladıklarını, imzalarla belediyeye başvurarak baz istasyonunun kaldırılmasını isteyeceklerini söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle