GeriEkonomi Günah çıkarmak isteyenler artınca ABD’de kiliseler kriz mesaisi yaptı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Günah çıkarmak isteyenler artınca ABD’de kiliseler kriz mesaisi yaptı

Günah çıkarmak isteyenler artınca ABD’de kiliseler kriz mesaisi yaptı
refid:11164695 ilişkili resim dosyası

Ekonomik krizle mücadeleye New York’taki Katolik kiliselerde ’24 saat günah çıkarma hizmeti’ de eklendi. Cumartesi sabahına kadar 855 kişi Katolik kiliselerinde günah çıkardı. Daha önce bazı kiliselerde kriz için ayin düzenlenmişti.

EKONOMİK kriz nedeniyle Papa Benedict dahil pek çok önemli dini figürün açıklama yapmasına, kiliselerde ayinle krizle mücadele çalışmalarına ’24 saat günah çıkarma’ çalışmaları da eklendi. New York Manhattan’daki Katolik kiliselerin büyük kısmı günah çıkarmak isteyenlere 24 saat hizmet vermeye başladı. Ekonomik kriz nedeniyle günah çıkarmaya talebin artığı görülüyor. Katolik kiliseler, ’günah çıkarmak için hiçbir zaman geç değildir’ mesajı verirken, cuma akşamından cumartesi sabahına kadar pek çok kişi günah çıkarmak için diz çöktü.

855 kişi günah çıkardı

Şikago’da yapılan bir uygulama model alınarak gerçekleştirilen 24 saat günah çıkarma hizmetinin cumartesi günü yapılan ayinlere katılımı artırması da bekleniyor. Çalışmayı yürüten organizasyonun başında bulunan Mario Bruschi, cumartesi sabaha kadar 855 kişinin günah çıkardığını söyledi. Katolik kiliselerine özgü olan günah çıkarma uygulaması, New York’ta cuma ve cumartesi günleri 24 saatlik hizmete dönüştürülünce kiliseler fazla mesai yapmaya başladı. Günah çıkarmanın ardından açıklama yapan hemen herkes, neyle ilgili olarak günah çıkardığını belirtmese de büyük bir rahatlamayla kiliseden ayrıldığını dile getiriyor.

Otomotiv için ayin düzenlenmişti

EKONOMİK krizin içinden çıkılmaz bir hál almasıyla birlikte Papa Benedict dahil önemli dini liderler açıklama yaparak birlik ve beraberlik’ mesajı vermişti. ABD’de General Motors, Ford ve Chrysler’in merkezinin bulunduğu Detroit’te gerçekleştirilen pazar ayininde kiliseye üç firmanın otomobilleri sokulmuş ve krizin bir an önce geçmesi için ilahiler okunmuştu. Aralık ayında, İtalya’daki 59 bin işçisini zorunlu izine çıkartarak fabrikalarının kapısına 12 Ocak’a kadar kilit vuran Fiat Otomotiv Grubu da krizi aşmak için Kilise’den yardım istemişti. Fiat’ın CEO’su Sergio Marchionne’nin Torino’daki belli başlı kamu sektörü ve sendika liderleri ile yaptığı olağanüstü zirveye, kentin Vatikan temsilcisi Başpiskopos Severino Poletto da davet edilmişti. Zirveye katılan Torino Başpiskoposu Severino Poletto da hükümete seslenerek otomotiv sektörüne maddi destek yapılmasının şart olduğunu vurgulamıştı.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle