GeriEkonomi Gül: Teknoloji kimyamızı değiştiriyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gül: Teknoloji kimyamızı değiştiriyor

Gül: Teknoloji kimyamızı değiştiriyor
refid:24655004 ilişkili resim dosyası

İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen “11. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Şurası 2013”e katılan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, son dönemlerde tartışma konusu olan sosyal medyayla ilgili itirafta bulundu.

“İnternet ve kitle iletişim araçlarından çok yoğun bir şekilde istifade ediyoruz. İtiraf etmem gerekir ki ben de sizlerden farklı değilim. Sosyal medya dahil teknolojinin bütün imkanlarından faydalanıyorum” diyen Gül, şöyle konuştu:

ZAMANIN AKIŞI HIZLANDI

Geçen asrın sonunda gerçekleşen teknoloji, iletişim ve bilişim devrimiyle insanoğlunun zaman ve mekana olan bağımlılığı büyük ölçüde kırıldı. Bilişim ve iletişim teknolojisinde meydana gelen yenilikler artık toplumların kimyasını değiştirdi. Buna göre muhakkak ki birçok sosyolojik siyasi gelişmeler söz konusudur. Bunlar çok olumlu yönde olduğu gibi tedavi eden ilaçların nasıl yan etkileri varsa çeşitli yan etkileri de olabilir. Dolayısıyla bütün bunların gözardı edilmeden bu toplantılarda ele alınacak olması gelecek için şüphesiz ki hepimizi çok daha güvenli yapacaktır.”
11. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Şurası, “Herkes için ulaşım ve hızlı erişim” sloganı altında başladı. 5-7 Eylül tarihlari arasinda yapılacak olan şuraya üç gün boyunca yaklaşık 15 bin kişinin katılması bekleniyor.

Yeni İpek Yolu Marmaray

MARMARAY projesine dikkat çeken Gül, “Asya ve Avrupa’yı hem kara hem demiryoluyla birbirine bağlayacak bu projenin üstüne modern ipek yolu olarak ‘Orta Koridor”u da bina etmekteyiz. Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu hattının temelini Azerbaycan ve Gürcistan devlet başkanlarıyla attık. Önümüzdeki yıl tamamlanmasını öngördüğümüz projeyi süratle hayat geçirmek için Gürcü ve Azeri dostlarımızla birlikte yoğun çaba gösteriyoruz” dedi.

Gül: Teknoloji kimyamızı değiştiriyor

Ulaşan, erişen bir Türkiye

ULAŞTIRMA, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, bugün itibariyle ülkenin hemen her yerinde her vatandaşın yaşadığı yere iletişim ve ulaşımın mümkün hale geldiğini belirterek, şunları söyledi: “Ulaşan, erişen bir Türkiye var artık. Şimdi sıra Kuzeyden Güneye, Doğudan Batıya ülkemizin her noktasına aynı kalitede , aynı standartta, aynı hız ve rahatlıkta, bölgesel farklılıkları ortadan kaldıran, ekonomik, güvenli ulaşım ve hızlı iletişim sağlama zamanıdır. ”


‘Bu kadar flaşa yüz dayanmaz’


BAŞBAKAN Yardımcısı Beşir Atalay, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun da katıldığı şûranın açılışında yerine oturan Cumhurbaşkanı Gül’ün fotoğrafını çekmek için 50’yi aşkın foto muhabiri deklanşöre aynı anda bastı. Abdullah Gül, medya mensuplarına gülümseyerek, “Bu kadar flaşa yüz dayanmaz” dedi.

Gül: Teknoloji kimyamızı değiştiriyor


Yorumları Göster
Yorumları Gizle