Gül: Çok şükür bizde kriz görünmüyor ama hazırlıklı olalım

Turan YILMAZ/KIRŞEHİR - Ümit ÇETİN / ELAZIĞ
19.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dünyayı sarsan krize karşı "dikkatli ve "en iyi şekilde hazırlıklı" olunmasını istedi.

Gül, Ahilik Haftası etkinliklerine katılmak üzere geldiği Kırşehir’de, krizin, dünyanın en büyük ve en zengin ülkelerinde ne büyük panik ve sıkıntılara yol açtığına dikkat çekti. "Çok şükür bizde bunları görmüyoruz" diyen Gül, "Ama bugünkü dünya birbirine iyilikleri de kötülükleri de çok çubuk iletiyor. Onun için hepimizin dikkatli olması, en iyi şekilde hazırlıklarımızı yapmamız gerekiyor. Eminim ki bununla ilgili bütün tedbirler en iyi şekilde alınıyordur" dedi.

Mesleğimiz yok

Gül, Ahi Meydanı’nda düzenlenen törendeki konuşmasında, meslek sahibi olmanın, bir işi en iyi yapan kişi olmanın önemine dikkat çekerek, "Meslek erbabı azaldı. Herkes mesleksiz. Herkes her işi yaparım diye ortaya çıkıyor ama bir işi iyi yapan insan sayısı azaldı" dedi. "İşin iyisi kötüsü olmaz" diyen Gül, ne iş olursa olsun, bir işi iyi yapanın aranan kişi olacağını söyledi. İşsizliğe de dikkat çeken Gül "Bir işi iyi yapana bu ülkede çok iş var" diye konuştu. Geçmişten gelen güzel değerlerin bugüne uyarlanmasının gereğine de dikkat çeken Gül, "böylece yolsuzluk ve hırsızlığın olmayacağını" belirtirken, herkesin işini en iyi şekilde yapması halinde de herkesin refah içinde olduğu büyük ve güçlü bir ülke olunacağını söyledi.

Erdoğan: Kriz inşallah bizi teğet geçecek

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, dün Elazığ Atatürk Meydanı’nda halka hitap etti. Erdoğan, konuşmasında küresel krize de dikkat çekerek, "İnşallah bizi teğet geçecek" dedi. Erdoğan şöyle konuştu: "İnanıyorum ki inşallah bizi teğet geçecek, ama buna körükle gidenler var. Tam birliğin ve beraberliğin olması zamanda körükle gidenler var. Yangına benzin pompasıyla gidilmez, su pompasıyla gidilir. Hala sorumluluk mevkiinde olanlar ne yazık ki benzin pompasıyla gidiyor. Bırakın bu benzin pompasını da su pompasıyla gidin. Varsa bir projeniz getirin başımız gözümüz üstüne. Yoksa sadece ABD’de Avrupa’da olanla bizim karşımıza gelmeyin. Bizim bunlara karnımız tok. Onlar getirse de getirmese de çalışıyoruz. Akademisyenlerle, bu konuda sözü olan düşünürlerle görüşüyoruz."
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı