GS’li Arda 1 milyon Euro’yla Türkiye ‘sigorta şampiyonu’

Hürriyet Haber
07.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

Türkiye’nin sağlık sigortaları içerisindeki ‘en pahalı’ sigorta ürünü olan spor sigortalarında Galatasaraylı futbolcu Arda Turan 1 milyon Euro’luk poliçesiyle ilk sırada yer alıyor.

Fenerbahçe’li futbolcu Selçuk Şahin de 1 milyon dolarlık poliçesiyle ikinci durumda bulunuyor. Spor sigortaları yapan Acıbadem Sigorta, çıkardığı ürünlerle sporcuların mesleki sakatlık riskini dikkate alırken, işgöremezlik teminatı ile de yalnızca kaza hallerinde değil hastalık nedeniyle çalışamama durumunda gelir kaybını da teminat altına alıyor. Acıbadem Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Işıl İlter, ürünleriyle spor müsabakasında veya antrenmanda meydana gelen bir kaza nedeni ile oluşan bir sakatlık sonucu profesyonel spor hayatının devam ettirilememesi, kaza ya da hastalık sonucu geçici olarak spor hayatından uzaklaşılması ya da kaza sonucu vefat durumlarını teminat altına aldıklarını ve oluşacak gelir kaybına karşı güvence sunduklarını bildirdi. İlter, futbolculardan Arda Turan, Selçuk Şahin, Hakan Kadir Balta, Batuhan Karadeniz, Serkan Özdemir, Emre Toraman, Ceyhun Gülselam, Faruk Bayar, Alioum Saidou ve Bora Sevim ile milli hentbolcu Yeliz Özel’in de dahil olduğu, 35 sporcunun, Acıbadem FormA’ya sahip olduğunu söyledi.

Erkan Özbey’e 307 bin lira iş göremezlik tazminatı ödedik

ACIBADEM Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Işıl İlter, Acıbadem FormA’da dört farklı plan seçeneğinin sunulduğunu ifade etti. İlter, şunları kaydetti: “Bir süre önce diz bağlarının birden fazla yerden kopması nedeniyle uzun süre yeşil sahalardan uzak kalan Gençlerbirliği Futbol Kulübü ve Milli Takımın oyuncusu Erkan Özbey’e toplamda 307 bin liralık ‘günlük işgöremezlik’ tazminatı ödeyerek bir ilke imza attık. Galatasaray’lı futbolcu Arda Turan 1 milyon euro’luk poliçesiyle, 1 milyon dolarlık poliçesiyle de Fenerbahçe’li futbolcu Selçuk Şahin Türkiye’nin en pahalı sigortalıları. ”
Etiketler: Ekonomi
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı