GeriEkonomi Groupama Sigorta’ya World Finance Ödülü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Groupama Sigorta’ya World Finance Ödülü

Groupama Sigorta’ya World Finance Ödülü
refid:21453343 ilişkili resim dosyası

Groupama Sigorta, World Finance tarafından “2012 Yılının Sigorta Şirketi” seçildi.

World Finance dergisinin “2012 Yılının Sigorta Şirketi’’ ödülünü Groupama Sigorta kazandı.  

Groupama‘nın Uluslararası Operasyonlarından Sorumlu Direktörü Dominique Uzel, yenilikçi ve verimliliği artırmaya yönelik projeleri, dağıtım kanallarında hızla artan etkinliği, yeni ürünleri ve en önemlisi yönetim ekibinin bilgi birikimi ve deneyimi ile World  Finance tarafından “2012 Yılının Sigorta Şirketi” ödülüne layık görüldüklerini belirtti. Ödülü aldıktan sonra yaptığı açıklamada, Avrupa’da en hızlı Türkiye’de büyüdüklerini ve Türkiye’ye çok önem verdiklerini, bugüne kadar yaptıkları yatırımların da bunun önemli bir göstergesi olduğunu belirten Dominique Uzel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ülke gelişiminin hız kazandığı son 10 yılda, sigorta sektörünün TL bazında yaklaşık 7 kat büyüme başarısı gösterdiğini görüyoruz. Bu doğrultuda sektörün hacmi elementer + hayat yaklaşık 11 milyar ABD Doları’na ulaştı. Bu rakamın yaklaşık 9 milyar ABD Doları elementer prim üretiminden, 2 milyar ABD Doları da hayat branşından geliyor. Ayrıca, 2012 Temmuz ayı itibari ile 9 milyar ABD Doları BES fon büyüklüğüne erişildi. Groupama Türkiye olarak Elementer sigortalarda 2011 yılında %21,3 büyüme gösterdik. Hayat branşındaki büyümemiz %23,1. Bireysel emeklilik branşında ise büyümemiz %19,3. Buna paralel, Türkiye 2011 yılı kapanışına göre toplam prim üretimi anlamında Groupama’nın faaliyet gösterdiği tüm ülkeler arasında 4. sırada yer alıyor. Türkiye sahip olduğu büyüme potansiyeli ile Groupama’nın faaliyet gösterdiği ülkeler içerisinde örnek ülke konumunda yer alıyor ve stratejik bir önem teşkil ediyor.  Hem büyümeyi hem de karlılığı sürdürebilir hale getirmeyi amaçlıyoruz. Temel hedefimiz, güvenilirliği koruyarak, Türkiye’de en sevilen ve tercih edilen şirketler arasında daima yer almak ve yenilikçi yaklaşımımızla hizmet yelpazemizi genişleterek müşteri sayımızı artırmaktır.

“World Finance  2012 Yılının Emeklilik Fon Şirketi ödülünü  Türkiye’de Groupama Emeklilik A.Ş. olarak kazanmıştık.Bu defa hayat dışı alanda da Groupama Sigorta olarak World Finance tarafından verilen ‘2012 Yılının Sigorta Şirketi’ ödülünü almış olmamız bize çifte gurur yaşattı ve ne kadar doğru bir yolda ilerlediğimizi göstermiş oldu” dedi.

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle