GeriEkonomi GREV YÜZÜNDEN UÇAMADILAR
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

GREV YÜZÜNDEN UÇAMADILAR

GREV YÜZÜNDEN UÇAMADILAR
refid:21379230 ilişkili resim dosyası

Geçen hafta yaşanan grevin ardından, toplu sözleşmelerde hala olumlu bir gelişme sağlanamaması üzerine Almanya'nın en büyük havayolu şirketi olan Lufthansa'nın kabin personelini temsil eden UFO adlı sendikanın bugün başlattığı iş bırakma eylemi İstanbul'dan Almanya'ya giden yolcuları da perişan etti.

Alman kamuoyunda adı "Yeri ve Saati Belirsiz Grevler " olarak adlandırılan ani uçuş iptalleri üzerine biletlerini iptal ettirmek zorunda kalan yolcular Atatürk Havalimanı'nda Lufthansa Bilet Satış Büroları önünde uzun kuyruklar oluşturdular

TÜRK YOLCULAR DA MAĞDUR- FOTO GALERİ   

Grevlerin hangi hava limanlarını etkileyeceği hakkında grevden 6 saat öncesinde kadar bilgi vermeyeceklerini belirten sendika temsilcileri yolcuların gecikmelere ve sefer iptallerine hazırlıklı olmasını isterken İstanbul'dan Frankfurt'a gitmek için havalimanı gelen Türk ve yabancı yolcular başka bir uçak bulmak için bilet satış gişesi önünde uzun kuyruklar oluşturdu.Lufthansa'yla Londra'ya uçmak için çocuklarıyla bekleyen Hüseyin Ercan, " Grev diyorlar, emin değiliz.Ailecek tatile gelmiştik. Dönemezsem çocukların 100 pound cezası var. Ceza mağduru olacağız. Mecburen uçacağız" diye konuştu.

Lufthansa'dan yapılan açıklamada ise bugün yaşanması muhtemel gecikme ve sefer iptalleri yüzünden havalimanlarında beklemek zorunda kalacak olan yolcular için fazladan yer personeli görevlendirileceği belirtildi. UFO sendikası daha fazla ücret talebiyle geçen hafta gerçekleştirdiği sekiz saatlik grevde başta Frankfurt Havalimanı olmak üzere Avrupa genelindeki hava ulaşımının felç olmasına yol açmıştı. Bine yakın çalışanın iş bırakması sebebiyle birçok aktarmalı seferde gecikme ve iptaller yaşanmıştı. UFO sendikası toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde temsil ettiği 19 bin çalışana yüzde 5 zam isterken, Lufthansa zam oranını yüksek bulduğunu bildirmişti.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle