GeriEkonomi Gözler, Mario Draghi'de
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gözler, Mario Draghi'de

Gözler, Mario Draghi'de
refid:23446127 ilişkili resim dosyası

Bugün sadece piyasa aktörlerinin değil küçük işletmelerin de gözü Draghi'de olacak. Draghi bankacılık sektörünün küçük şirketlere kredi vermesini teşvik etmek için harekete geçti.

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi, bankacılık sektörünün küçük şirketlere kredi vermesini teşvik etmek için diğer Avrupa Birliği yetkilileriyle görüştüğünü ancak önergenin ne zaman hazır olacağının belirsiz olduğunu söyledi.

ECB'nin, halen avro kullanan 17 ülkede durgunluk yaşanmasına karşın, perşembe günü gösterge faiz oranını, rekor düşük seviye olan yüzde 0,5'in altında bırakması bekleniyor.

ECB, mayıs ayında gösterge oranlarını çeyrek puan indirdi ve analistler, ECB'nin Frankfurt'taki, ekonominin nasıl işleyeceğine dair toplantısının muhtemelen erteleneceğini söylüyor.

Bazı analistler, Avro bölgesi ekonomisini canlandırmak için sürpriz faiz indirimlerini de gözardı etmiyor.

ECB, ekonominin büyümeye başlamasına ilişkin farklı yollar arıyor.
   
Başkan Mario Draghi ise konuyla ilgili olarak, bankacılık sektörünün küçük şirketlere kredi vermesini teşvik etmek amacıyla diğer Avrupa Birliği yetkilileriyle görüştüğünü ancak önergenin ne zaman hazır olacağının belirsiz olduğunu kaydetti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle