GeriEkonomi Görevden alınan Savcı Muammer Akkaş hurriyet.com.tr'ye konuştu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  58
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Görevden alınan Savcı Muammer Akkaş hurriyet.com.tr'ye konuştu

Görevden alınan Savcı Muammer Akkaş hurriyet.com.tr'ye konuştu
refid:27867150 ilişkili resim dosyası

HSYK 2. Dairesi’nin hakkında görevden uzaklaştırma kararı verdiği savcılardan Muammer Akkaş, ilk değerlendirmelerini hürriyet.com.tr’ye yaptı. Savcı Akkaş, “Son bir yıldır yaşadıklarımız böyle bir sonucun ortaya çıkacağını gösteriyordu. İtirazda bulunacağım” dedi.

Görevden alınan Savcı Muammer Akkaş hurriyet.com.trye konuştu
HSYK’nın genelde açığa alma gibi bir uygulamasının olmadığını söyleyen Savcı Akkaş, görevden uzaklaştırma kararına ilişkin “Ne söylenebilir ki. Aslında söylenecek bir şey de yok. Bir yıldır miting meydanlarında söylenen sözler yavaş yavaş gerçekleşiyor. Son bir yıldır yaşadığımız her şey hazin. Her şeyimiz yanlış. Çok yorulduk” dedi.

Karara itiraz edeceklerini söyleyen Savcı Akkaş “Daha önce bu konuda dilekçe vermiştim. Müfettişlerin tarafsızlığını yitirdiğini, deliller toplamadıkları yönünde dilekçe vermiştim” şeklinde konuştu.

Görevden alınan Savcı Muammer Akkaş hurriyet.com.trye konuştu 25 ARALIK SORUŞTURMASINA TAKİPSİZLİK KARARI

EŞİ DE ÖĞRETMENLİĞİ BIRAKTI

16 yıldır savcılık görevi yapan Akkaş, 25 Aralık soruşturması nedeni ile görev yeri değiştirilmişti. Ataması Tekirdağ'a yapılan Akkaş, günübirlik bir biçimde İstanbul'dan Tekirdağ'a gidip geliyordu. Akkaş'ın öğretmen olan eşi de, mesleğine ara vererek Tekirdağ'a taşınmıştı.

'HENÜZ KARARI ALMADIM'

17 Aralık soruşturması sonrası ataması Kahramanmaraş’a yapılan savcı Mehmet Yüzgeç ise, henüz kararı almadıklarını, ne ile suçlandıklarını bilmediklerini ifade ederek, ayrıntılı değerlendirmeyi daha sonra yapabileceklerini kaydetti.

25 Aralık operasyonunun savcısı Muhammer Akkaş adliye önünde basın bildirisi dağıtmasıyla tanınıyordu. İşte o anların videosu:AYRINTILAR GELİYOR….

Görevden alınan Savcı Muammer Akkaş hurriyet.com.trye konuştu > ZEKERİYA ÖZ HAKKINDA KARAR ÇIKTI

dgokce@hurriyet.com.tr


Yorumları Göster
Yorumları Gizle