GeriEkonomi Gökbel isimli yük gemisi saniye saniye böyle battı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gökbel isimli yük gemisi saniye saniye böyle battı

Gökbel isimli yük gemisi saniye saniye böyle battı
refid:27861610 ilişkili resim dosyası

İtalya’nın Ravenna Limanı açıklarında batan Türk kargo gemisinin sulara gömüldüğü o anlar saniye-saniye kameraya yansıdı. Ömer Çetinkaya’nın sahibi olduğu Ö.Çetinkaya Denizcilik’e ait gemide 2 kişi yaşamanı yitirdi. Kayıp 4 mürettebatı kurtarma çalışmaları ise sürüyor.

Gökbel isimli Türk bandıralı geminin batığına ilişkin ilk açıklama dün Dışişleri Bakanlığı tarafından yapıldı.

Gökbel isimli yük gemisi saniye saniye böyle battı İTALYA'DA KAZA YAPAN TÜRK GEMİSİ BATTI: 2 MÜRETTEBAT ÖLDÜ

Dün yapılan bakanlık açıklamasında"Bugün 12:30 civarında İtalya'nın Ravenna Limanı'nın 1-2 mil kadar açıklarında Gökbel isimli Türk bandıralı bir yük gemisi ile Belize bandıralı bir kargo gemisi çarpışmıştır.

Türk gemisindeki 11 mürettabatın 7'sine, ikisi ölü olmak üzere ulaşılabilmiştir. Kurtarılan beş denizcimiz hastanede tedavi altındadırlar. Dört mürettabatımız ise kayıptır. Arama kurtarma çalışmaları devam etmekle birlikte, hava şartları çalışmaları zorlaştırmaktadır.

Milano Başkonsoloslumuz Aylin Sekizkök, yanında iki personelle beraber Ravenna'ya giderek, konuyu takip etmektedir” denildi.

Gökbel isimli yük gemisi saniye saniye böyle battı

Mürettebattan Hasan Tiryaki ve Gençosman Sabuncu, kazanın ardından tedavi görmek üzere kaldırıldıkları Santa Maria delle Croci Hastanesi'nde Anadolu Ajansı muhabirinin sorularını yanıtladı.
Her şeyin bir anda olup bittiğini belirten Sabuncu, "Bölgedeki kötü hava koşulları yüzünden iki saat denizde kurtarılmayı bekledik. Denizin içinde cebelleştik, zor zamanlardı Allah kimseye göstermesin. Kaptan benden önce atladı, en son ben atladım gemiden. Kaptanı denizde iki defa gördüm. Uzaktaydı ve sis vardı, sonra kayboldu" dedi.

Gökbel isimli yük gemisi saniye saniye böyle battı

"Gökbel" isimli geminin Ö.Çetinkaya Denizcilik Transport ve Ticaret Limited Şirketi’ne ait olduğu öğrenildi. Denizcilik sektöründeki faaliyetleri uzun yıllara dayanan Çetinkaya’lara ait şirket 20 yıl önce kurulmuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle