GeriEkonomi Göçmenler için 1 milyon dolar bağışlayacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Göçmenler için 1 milyon dolar bağışlayacak

Göçmenler için 1 milyon dolar bağışlayacak

ABD merkezli uluslararası giyim firması Levi's, ülkedeki göçmenlere ve azınlık gruplara 1 milyon dolar bağışlayacağını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada, ABD genelindeki dini azınlıklarla göçmen ve mülteci grupları desteklemek için insan hakları kuruluşlarına 1 milyon dolar bağış yapılacağı bildirildi.

Söz konusu bağışın, göçmenlerin ve azınlık gruplarının eğitiminin desteklenmesi ve yasal haklarının korunması için harcanacağı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Levi Strauss Vakfı İcra Direktörü Daniel Lee, ırk, cinsiyet, uyruk ve dini tercih gözetmeksizin ABD'de herkese eşit fırsat verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Lee, şirketin kurucusu Levi Strauss'un da ABD'de bir göçmen olduğuna işaret ederek, ABD'de ve dünya genelinde sosyal değişim adına olumlu adım atmak için iş dünyasına her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın göçmenler ve Müslüman ülkelerden gelenlere karşı olumsuz demeçleri ve eylemlerine ABD'deki önemli uluslararası şirketlerden bazıları tepki göstermişti.

Ocak ayında, teknoloji devi Google göçmen grupları desteklemek için 4 milyon dolarlık fon kurduğunu duyurmuş, e-ticaret devi Amazon da avukatlarının göçmenleri ve mültecileri olumsuz etkileyen faaliyetlerle mücadele edeceğini açıklamıştı.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle