GeriEkonomi Global krizin Türkiye'ye etkileri kısa sürecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Global krizin Türkiye'ye etkileri kısa sürecek

Peugeot Otomotiv Pazarlama Genel Müdürü Jean Pierre Vieux, global krizin Türkiye'ye etkilerinin daha az olacağı ve kısa süreceği düşüncesinde olduğunu kaydetti.

Vieux, yaptığı yazılı açıklamada, öncelikle Türkiye'de yaşayan bir yabancı olarak yorum yapmanın çok zor olduğunu dile getirdi.

Jean Pierre Vieux, şunları kaydetti:
"ABD ve Avrupa ekonomilerinde yaşanan global krizin Türkiye'ye etkilerinin daha az olacağını ve kısa süreceğini düşünüyorum. Türkiye'ye geldiğim günden itibaren Türkiye ile ilgili ilk teşhisim bu ülkenin kriz dönemlerinden daha çabuk ve daha da güçlenerek çıktığı şeklinde oldu. Türkiye'nin böyle bir dinamiği mevcut. Ekonominin lokomotifi olan otomotiv sektörü adına tüm markalar kendi planlarını oluşturuyorlar. Bu ortamda esnek olmamız, değişimlere ve Pazardaki gelişmelere karşı reaktif olmamız büyük önem arz ediyor. Hükümet de sektörümüze destek verirse ve vergi oranlarında yeni bir düzenleme imkanı olursa hem tüketici rahatlayacak, hem de sektör gelişme imkanı bulacaktır."
Sona eren Auto Show Fuarında tüm markaların pazara yeni modellerini sunmaya ve satışlarını çeşitli kampanyalarla desteklemeye devam ettiklerini kaydeden Vieux, sektör açısından en zorlayıcı konunun ise nihai müşteri kredi onay süreci olduğunu ifade etti.

Yılın son 3 ayının toplam pazar satışlarının yüzde 40'ının gerçekleştiği bir dönem olduğunu, bu dönemin olması gereken şekilde hedefler doğrultusunda gerçekleşmesi adına planlarda bir değişiklik yapmadıklarını belirten, Vieux, ancak toplam pazar öngörüleri üzerinde planlı bir şekilde çalıştıklarını, bu ortamda pazarı canlı, moralleri ise yüksek tutmanın çok önemli olduğunu kaydetti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle