GeriEkonomi ‘Gezi’ye benzemesin diye ağaç kesmeyeceğiz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Gezi’ye benzemesin diye ağaç kesmeyeceğiz

‘Gezi’ye benzemesin diye ağaç kesmeyeceğiz
refid:23484869 ilişkili resim dosyası

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, havaalanının çevreci bir anlayışla yapılacağını, bunun için Singapur’u örnek alabileceklerini söyledi. Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, havaalanının çevreci bir anlayışla yapılacağını, bunun için Singapur’u örnek alabileceklerini söyledi.

Özdemir, “Aksi halde Gezi Parkı’ndaki çevreciler gelip gösteri yapabilir” dedi. İstanbul’a yapılacak üçüncü havaalanı ihalesini 22 milyar 152 milyon avro artı KDV ile alan Limak-Cengiz-Mapa-Kolin-Kalyon Ortak Girişim Grubu’nun sözcüsü Nihat Özdemir, dünyadaki tüm havaalanlarını incelediklerini ve İstanbul’a farklı teması olan bir alan kazandıracaklarını belirterek, kamuoyuna bazı sürprizleri olacağını söyledi.

Yeni havalimanının çevreci olacağını vurgulayan Özdemir, “Mümkünse hiç ağaç kesmeden yapmak istiyoruz. Aksine en çok ağacın olduğu bir havalimanı yapmak istiyoruz. Dünyada çevreci havalimanlarını araştırdık. Singapur çok güzel, yemyeşil bir alana sahip. Orayı örnek alabiliriz. Hatta yeşil sertifika üzerinde duruyoruz” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle