GeriEkonomi Genelkurmay’a kaçak et mektubu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Genelkurmay’a kaçak et mektubu

Türkiye’ye giren kaçak et konusunda mücadele veren CHP Kastamonu Milletvekili Mehmet Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök’e mektup yazdı. Yıldırım, kaçak etlerin firmalar aracılığıyla askeri kurumlara kadar girdiğini öne sürerek, önlem alınmasını istedi.

Yıldırım, kaçak et ürünlerinin yemek fabrikalarında, hipermarketlerde satıldığına ilişkin ihbarlar aldığını belirterek, önlem alınması için hükümet nezdinde girişimlerde bulundu.

HASSASİYET BEKLİYOR:

Yıldırım, Orgeneral Özkök’e gönderdiği mektupta da şu görüşlere yer verdi: ‘Sizinde bildiğiniz üzere kaçak etlerin ülkemize girişi artık olağan bir hal almıştır. Ülkemizde üretilen bir ürünün desteklenmesi, ülke ihtiyaçlarının karşılanması ve hatta ihraç edilmesi gerekirken, kendi ürettiğimiz ürünlere kota koyup dışarıdan, hem de birçoğunu kaçak olarak almak mantık sınırlarımızı zorlamaktadır. İşin belkide en üzücü kısmı, menşei belli olmayan kaçak etlerin et ürünleri üreten entegre tesislerine, yemek fabrikalarına, büyük hipermarketlere, ihale yoluyla iaşe temin eden askeri kurumlarımıza ve askeri kurumlara yemek temin eden tedarikçi firmalara da verilmesidir. Bu yönde duyumlar almaktayız. Tüm uyarılarımıza rağmen hükümet tarafından bir girişimde bulunulmaması üzücüdür. Sizlerin bu konunun üzerinde hassasiyetle duracağınıza ve gerekli araştırma ve incelemeleri yaptıracağınıza inancım tamdır.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle