GeriEkonomi Genç işadamları, teröre ve İsrail’e karşı Atina’da siyah kurdele kesecek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Genç işadamları, teröre ve İsrail’e karşı Atina’da siyah kurdele kesecek

Genç işadamları, teröre ve İsrail’e karşı Atina’da siyah kurdele kesecek
refid:15119132 ilişkili resim dosyası

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) üyeleri, Avrupa Genç İşadamları Dernekleri Konfederasyonu’nun (YES) Selanik’te bugün düzenlenecek YES ExeCom Toplantısı’na, İsrail’in Mavi Marmara gemisine yaptığı saldırıyı kınamak ve Türkiye’de son günlerde artış gösteren terör olaylarına tepki göstermek için ‘siyah kurdeleler’ takarak katılacak.

TÜGİAD eski Başkanı ve YES Başkan Yardımcısı Lütfü Küçük, “Toplantıda Türkiye’ye karşı yapılmış haksızlığı ve uygulanan tavrı eleştirip Avrupa’daki kurum temsilcilerinden destek isteyeceğiz” dedi.

İsrail’e tepki

Avrupa Genç İşadamları Dernekleri Konfederasyonu’nda TÜGİAD’ın aktif rolü bulunduğunu anlatan Lütfü Küçük, şu bilgileri verdi: “Selanik’te düzenlenecek YES ExeCom toplantılarını, uluslararası ortamda ülkelerin destek ihtiyacı hissettiği konularda deklarasyon yayınlanan bir ortam olarak değerlendiriyoruz. Ülkelerin sorunları gündeme geliyor. Bu toplantıda İsrail ile yaşadığımız sorunu gündeme getireceğiz. Bu konu 17 ülke kurum yöneticileriyle değerlendirilecek. Bir tepki gösterilmesini istiyoruz.”

Tavsiye yapılacak

İsrail’e karşı uygulanacak bu tavrın toplantı gündeminde yer almadığını anlatan Lütfü Küçük, “Toplantıya gündem maddesi olarak koyma şansımız olmadı. Çünkü içerik bundan 3 ay önce hazırlandı. Ancak toplantının akışı içerisinde, görüş ve öneriler kısmında bir açıklama yapacağım. Aynı zamanda Yorgo Papandreou’nun da bulunduğu oturumda konuyu gündeme getirerek, tavsiye alınmasını sağlayacağız” diye konuştu.

17 ülkeden katılım

Her yıl dört kez düzenlenen YES ExeCom Meeting, bu yıl 24-26 Haziran tarihleri arasında Yunanistan’ın ikinci büyük kenti Selanik’te yapılacak. Toplantıya Bahreyn, Türkiye, Hollanda, İspanya, İtalya, Mısır ve Avusturya’nın da yer aldığı 17 ülkeden yaklaşık 70 kişilik bir grup katılacak. TÜGİAD üyeleri ise 13 kişilik bir heyetle toplantıya katılacak. Toplantıda kriz için alınan önlemler değerlendirilecek.

Yatırımcılara doğru bilgilendirme yapılmalı

TÜRKİYE ile Yunanistan arasındaki ticaret hacminin olması gerektiğinden az olduğunu dile getiren Lütfü Küçük, şunları söyledi: “Bu ticaret hacminin geliştirilmesini hedefliyoruz. Türkiye’nin sağlayabileceği avantajlar ve değerleri de vurgulamak istiyoruz. Yunanistan iş camiası Türkiye’yi yeterince tanımıyor. Türkiye’nin kapasitesiyle ilgili doğru bilgilendirme yapmayı amaçlıyoruz. Başlangıç aşamalarında doğru bilgilendirmeler yaparak ciddi bir iş hacmi yaratmak mümkün. İkili ticaretin artırılmasını ön planda tutacağız. İki ülke arasında tatmin edici bir yatırım düzeyinin olması için gerekli kurumların devreye girmesini isteyeceğiz.”
Yorumları Göster
Yorumları Gizle