GeriEkonomi 'Gelecek yılın ilk 6 ayında en az bir satın alma tamamlarız'
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Gelecek yılın ilk 6 ayında en az bir satın alma tamamlarız'

'Gelecek yılın ilk 6 ayında en az bir satın alma tamamlarız'

Özel sermaye fonu Abraaj Group'un ortaklarından Selçuk Yorgancıoğlu gelecek yılın ilk yarısında en az bir satın almayı tamamlayacaklarını söyledi.

Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi sırasında Reuters'ın sorularını yanıtlayan Yorgancıoğlu, Türkiye'de satın almalar için kurulan ve 2016 yılında yeni yatırımcılara kapatılan yaklaşık 500 milyon dolar tutarındaki fonun tamamını 2018 yılında harcamış olacaklarını da ifade etti.

Abraaj Turkey Fund I adlı fon tarafından en son Temmuz ayında Netlog Lojistik'e yatırım yapıldı.

Yorgancıoğlu, "Gelecek yılın ilk yarısında en az bir satın alma işlemini tamamlarız" dedi, ancak başka ayrıntı vermedi.

Türkiye gibi tüketime dayalı hızlı büyüyen pazarları sevdiklerini ifade eden Yorgancıoğlu, "Yaklaşık 20 gelişen ülkede faaliyet gösteriyoruz, Türkiye de bunların arasında en hızlı büyüyen, potansiyeli olan ülkelerden biri. Bizim için önemi büyük, enteresan fırsatlar sunmaya devam edeceğine inanıyoruz" dedi.

Yorgancıoğlu Türkiye'de özel ve girişim sermaye fonlarının GSYH'ye oranının gelişmiş ve büyük gelişen ülkelerin altında olduğuna dikkat çekerek, "Türkiye'de özel sermaye fonlarının daha gidecek yolu var, penetrasyon olayı bu ülkelerle kıyaslandığında düşük" dedi.

 

 

Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen: Teknoloji sektörünü etkileyen en önemli konu “kurlardaki değişim” | Ofis Dışında

Tansu Yeğen: Teknoloji sektörünü etkileyen en önemli konu “kurlardaki değişim” | Ofis DışındaSamsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen Ofis Dışında'nın konuğu oldu. Ofis Dışında, Ersa Mobilya’nın katkılarıyla hazırlanmıştır. <br>Destekleyenler: Olmadık Projeler & Binyaprak & PWC <br>Moderatör: Duygu Merzifonluoğlu

Yorumları Göster
Yorumları Gizle