GeriEkonomi Geçici vergi beyanne verme süresi uzadı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Geçici vergi beyanne verme süresi uzadı

Maliye Bakanlığı, 10 Kasım olan bu yılın üçüncü üç aylık dönemine ilişkin geçici gelir ve kurumlar vergisi beyanname süresini 14 Kasım’a kadar uzattı.

Maliye Bakanı Kemal Unkıtan imzasıyla yayımlanan Gelir Vergisi Sirkülerinde Gelir Vergisi Kanununun mükerrer 120 inci ve Kurumlar Vergisi Kanununun 25 inci maddesi hükümlerine göre geçici vergi beyannamelerinin, ilgili oldukları üç aylık dönemi izleyen ikinci ayın onuncu günü akşamına kadar bağlı olunan vergi dairesine verildiği ve tahakkuk eden vergilerin de aynı ayın 17’nci günü akşamına kadar ödendiği hatırlatıldı.

Yasalara göre, Temmuz-Eylül 2005 dönemine ait geçici vergi beyannamesinin 10 Kasım 2005 tarihine kadar verilmesi ve tahakkuk eden verginin 17 Kasım akşamına kadar ödenmesi gerektiği belirtilen sirkülerde, "Vergi Usul Kanununun 17’nci maddesindeki yetkiye dayanılarak, gelir ve kurumlar vergisi mükelleflerinin 2005 yılı Temmuz-Eylül dönemine ilişkin üçüncü geçici vergi beyannamelerinin verilmesi süresi 14 Kasım 2005 Pazartesi günü akşamına kadar uzatılmıştır. Mükelleflerin beyan ettikleri vergiyi 17 Kasım 2005 tarihi akşamına kadar ödeyecekleri tabiidir" denildi.
(ANKA)

Yorumları Göster
Yorumları Gizle