GeriEkonomi Gaziantep TOKİ kura sonuçları öncesinde sürpriz açıklama
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gaziantep TOKİ kura sonuçları öncesinde sürpriz açıklama

Gaziantep TOKİ kura sonuçları öncesinde sürpriz açıklama

Gaziantep TOKİ kura sonuçları, ev sahibi olabilmek için başvuruda bulunan vatandaşlarca araştırılıyor. Toplam 749 kişinin ev sahibi olacağı Gaziantep TOKİ kura sonuçları ile birlikte vatandaşlar ikinci aşamaya geçerek işlemlerini tamamlayacak. Peki, Gaziantep TOKİ kura sonuçları internet üzerinden ne zaman öğrenilebilecek? İşte, ev sahibi olmak isteyenlerin takip ettiği kura sonuçları hakkında bazı bilgiler

TOKİ kura sonuçları, Gaziantep'te heyecanla beklenmeye devam ediliyor. Saat 11.00 itibariyle Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne ait Şahinbey Kapalı Spor Salonu’nda Noter huzurunda çekilmeye başlanan Gaziantep TOKİ kura sonuçları, çekilişin bitmesiyle birlikte kamuoyunun erişimine açılacak. Toplam 749 kişinin ev sahibi olmaya hak kazanacağı TOKİ kurasında, sonuçlar gün içerisinde netlik kazanacak ve açıklanacak

2+1 KURA SONUÇLARI
3+1 KURA SONUÇLARI
4+1 KURA SONUÇLARI

PROJEYE BAŞVURAN 14 BİN VATANDAŞ İÇİN TEKRAR ÇEKİLİŞ OLACAK

TOKİ Başkanı Ergün Turan, "14 bin 378 müracaat var bugün 749 konutun kurasını çekeceğiz. Aldığımız karar gereğince bu kurada kendilerine konut çıkmayan vatandaşlarımız bu projenin aynısı olan 913 konutluk diğer etabımız için yatırdıkları bedeli geri almadıklarında ikinci kuraya devam edecekler" diye konuştu.

27 HAZİRAN GÜNÜ ÇEKİLİŞ OLACAK VE TEKRAR TALEP TOPLANMAYACAK

27 Haziran günü saat 11.00’de ikinci etap konutlarımızın kuralarını da aynı salonda yapacaklarını vurgulayan Turan, "Bir müjde daha ikinci etap konutlar için yeni talep toplamayacağız. Şimdi başvuran 14 bin vatandaşımız içerisinden bu kurayı çekeceğiz" ifadelerini kullandı.

TOKİ KURA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

TOKİ Gaziantep kura sonuçları gün içerisinde erişime açılacak. Açıklandığı an haberimizden okuyabilirsiniz

Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecektir.

Engelli vatandaşlarımıza konut sayısının %5’i kadar kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte tekrar kuraya tabi tutulacaktır.

Emekli vatandaşlarımıza konut sayısının %25’i kadar kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte tekrar kuraya tabi tutulacaktır.

Diğer başvuru sahipleri, İdaremiz genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir.

Kura çekim işlemleri belirlenen kategori önceliğine göre gerçekleştirilecektir.

Sırada Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerin konutları,
Sırada Engelli Vatandaşlarımızın konut Alma hakkı ve konut belirleme kurası
Sırada Emekli Vatandaşlarımızın Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme kurası,
Sırada Diğer başvuru sahiplerinin Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme kurası

SÖZLEŞME NE ZAMAN İMZALANACAK?

1. İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ve adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuranlar 3 (üç ) yıl ikamet ettiğini kanıtlayacak belgeyi) ibraz edecektir

2. 1.Kategori Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri hariç olmak üzere diğer 3 kategoriden hak sahibi olarak belirlenen vatandaşlar, İl/ilçe Tapu Sicil Müdürlüğünden başvuru sahibinin, kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) bulunmadığına dair belgeyi ilan edilen tarihlerde ibraz ederek başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlayacaklardır. Kanıtlayamayanların hakları iptal edilecektir

3. Hane halkı gelirinin en fazla net 3.200 olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,
Başvuru sahibi evli ise kendisi ve eşinden çalışan varsa kendisinin ve eşinin ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.)

Başvuru sahibi veya eşinden herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri,
Başvuru sahibi emekli ise, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan maaş dökümü veya emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi.

Gerekli görüldüğünde ek belge istenebilecektir.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle