GeriEkonomi Gaziantep-Halep demiryolunda deneme seferi yapıldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gaziantep-Halep demiryolunda deneme seferi yapıldı

Yenilenen Gaziantep-Halep demir yolu hattında deneme seferi yapıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdür Yardımcısı Erol İnal'ın katıldığı deneme seferiyle, Suriye'nin demiryolu işletmelerinin üst düzey yöneticileri ve bir grup gazeteci Halep'ten Gaziantep'e geldi.

TCDD Genel Müdür Yardımcısı Erol İnal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gaziantep'i demiryoluyla Suriye'ye bağlayan hattın yenilendiğini belirterek, “Çok küçük eksiklikler dışında demiryolu yenileme hattı tamamlandı” dedi. Hattın çok eski olduğunu ve bunun trenlerin hızını düşürdüğünü kaydeden İnal, yenileme çalışmaları sonrasında Gaziantep ile Suriye'nin Halep kenti arasında daha hızlı hareket edebilen trenlerle yük ve yolcu taşımacılığı yapılabileceğini bildirdi.
Erol İnal, deneme seferi sırasında, Suriyeli meslektaşlarıyla birlikte yenilenen demiryolu hattını ve tesisleri görme imkanı bulduklarını kaydetti.

Bu arada, Erol İnal ve beraberindekileri Gaziantep'e getiren treni Suriye demiryolları işletmelerine ait bir tren takip etti. Deneme seferi ile Halep'ten Gaziantep'e gelen Suriyeli yetkililer ve gazetecilerin bu trenle Suriye'ye dönecekleri kaydedildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle