Gayrimenkulde ortak oldular, işe ‘aşk ve evlilik’ yorumu kattılar

Hürriyet Haber
01.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

Boyner Holding’in Fer Yapı işbirliğiyle başladığı İstwest’te son etap dükkanlar satışa çıktı.

Satışları yüzde 66’ya ulaşan İstwest’in gidişatından memnun olan ortaklar, şehir merkezinde butik ve markalı projelere yönelecek. Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner “Her yaptığın bir diğerini yapmaya engel aslında, evlilik gibi. Aynı anda 5 işi yapamıyorsunuz” dedi.

BOYNER Holding’in 70 dönümlük Altınyıldız arazisi üzerinde Fer Yapı işbirliğiyle geliştirdiği İstwest projesinde son etap ve İstwest Meydan’daki dükkanlar satışa çıktı. 26 Nisan’da lansmanı yapılan ve 1 Mayıs’ta da satışa çıkan Basın Ekspress yolu üzerindeki İstwest’in genelinde satışlar yüzde 66’yı buldu. Boyner Holding’in gayrimenkul sektörüne adım attığı ilk proje İstwest’in gidişatından memnun olan ortaklar, yeni proje hazırlıkları yapıyor. Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, yeni projeye başlamak için beklemek gerektiğini belirterek, “Her yaptığın bir diğerini yapmaya engel aslında, evlilik gibi. Aynı anda 5 işi yapamıyorsunuz. Çok dikkatli seçmemiz gerekiyor. Adımları çok dikkatli atıyoruz” dedi. Fer Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ramadan Kumova da, “Önce ikimiz de aşık olacağız, çok beğeneceğiz, çok isteyeceğiz. Sonra başarısına inanırsak yürümeye devam edeceğiz” diye konuştu.
Şehir merkezinde butik
Fer Yapı ve Boyner’in birlikte yöneleceği projeler hakkında bilgi veren Cem Boyner, şehir merkezinde projeler araştırdıklarını belirterek, “İstwest bundan sonraki işlerimiz için standartlarımızı çok yükseltti. Daha seçici olmak zorundayız. Ölçek olarak butik olacak ama bazen butikten büyük olabiliyor. İstwest’le hayallerimizi aştık. Artık daha butik, markalı projelerde olmak istiyoruz. 2012’de yapmamıza değecek birşey olması lazım. İstanbul dışında projelere de baktık ancak şu anda yeni yerler söylemek için erken” diye konuştu. Ramadan Kumova ise, Beylikdüzü, Esenyurt gibi bölgelere gitmeyeceklerini ifade etti.
Dükkanları kiralayacak
Projenin genelinde yüzde 66 satış rakamını yakaladıklarını ifade eden Ramadan Kumova, şunları söyledi: “İkinci etabın satışlarına 19 Eylül’de başladık ve 10 günde 60’ın üzerinde konut sattık. Dükkanlarda gıda sektöründen yoğun ilgi gördük, anlaştığımız bankalar var. Otomobil firmalarıyla görüşmelerimiz var. 100 metrekalik 71 dükkanımız var. Önce kiralıyoruz, sonra satış yapacağuz.”
İki yıllık satış yaptık
Kumova, şöyle devam etti: “Bir bütçe yapıyorsunuz, ‘bu bütçeyle hedefe ulaşmak istiyorum’ diyorsunuz. Belirli bir yüzde zam yapmayı planlıyorsunuz. 2.5 yıla yayıyorsunuz. Biz 2.5 yıla yayamadık. Ancak kimseden tepki görmüyoruz, hâl projenin yatırım değeri var. Bütün ürünlerimiz de yüzde 30’un üzerinde zam gördü. Şu anda metrekare fiyatlarımız 4 bin 500 liradan başlıyor.”

Martta kaba inşaat ortaya çıkacak

RAMADAN Kumova, 70 bin metrekare arazi üzerinde gerçekleştirilen projede 500 bin metreküp hafriyat toprağı bulunduğunu bunun da 50 bin kamyona denk geldiğini belirterek, “400 bin metreküp hafriyatı bitirdik. Temelleri attık ve kule vinçleri diktik. Her ay yatırımcılarımıza inşaatın durumu hakkında bilgi veriyoruz. İnşaatımız gayet iyi ilerliyor. Hedeflediğimiz inşaat programının önündeyiz. Mart ayı geldiğinde kabası ortaya çıkmış olacak” diye konuştu. 

Açgözlü davranmadık diye çok mutluyum

BOYNER Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, “Projeyi tasarlarken ‘açgözlülük’ yapmadığımız için çok mutluyum. Matematik hesabı yaparken emsali artırmanın avantajları vardı. Ancak farklı bir proje çıksın istedik. Kendimi, grubumu inşaat içinde göremiyorum. Biz, konut satmıyoruz, İstwest satıyoruz. Bunu hissetmeye başladım” diye konuştu.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı