GeriEkonomi Garanti'den 600 milyon euro sendikasyon kredisi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Garanti'den 600 milyon euro sendikasyon kredisi

Garanti'den 600 milyon euro sendikasyon kredisi
refid:8893505 ilişkili resim dosyası

Garanti Bankası, 600 milyon Euro ile yılın en yüksek sendikasyon kredisini aldı.

Garanti Bankası’ndan yapılan açıklamaya göre, banka ihracatın finansmanında kullanılmak üzere, uluslar arası piyasalardan 600 milyon Euro tutarında 1 yıl vadeli sendikasyon kredisi alarak 2008’in en yüksek tutarlı borçlanmasına imza attı.

Açıklamaya göre, sendikasyona, 15 ülkeden 31 banka katıldı. İşlemin toplam maliyeti, faiz ve komisyonlar dahil Euribor artı yüzde 0.675 olarak gerçekleşti. Garanti’nin, geçen yıl olduğu gibi kendi koordine ettiği kredinin imza töreni, bugün Londra’da yapıldı.

Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, “Uluslar arası piyasalarda kredi ve likiditeye bağlı sorunların en üst seviyede hissedildiği, çok büyük bir bankacılık krizinin yaşandığı ve dünyanın önde gelen bankalarının maliyetlerinin tarihi zirvelere çıktığı bir dönemde; kredimizi, tutarını azaltmadan sadece yüzde 0.2 gibi küçük bir maliyet artışı ve 30’dan fazla bankanın katılımı ile yeniledik. Garanti’nin güçlü ilişki ağı ve dış ticaretteki lider konumuyla sağladığımız bu avantajları, en uygun koşullarla, ihracat yapan müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Garanti, geçen yıl Şubat ayında 500 milyon dolar tutarında 10 yıl vadeli Sermaye Benzeri Kredi; Mayıs’ta 600 milyon Euro tutarında 1 yıl vadeli sendikasyon kredisi almıştı. Haziran ayında da 600 milyon dolar tutarında 10 yıl vadeli havale akımlarına dayalı seküritizasyon kredisi sağlamıştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle