GeriEkonomi Garanti’nin evlilik danışmanı Morgan Stanley
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Garanti’nin evlilik danışmanı Morgan Stanley

Doğuş Holding, ana hissedarı olduğu Garanti Bankası’nın muhtemel ortaklık, işbirliği, hisse alım ve satışı gibi olasılıkların tespit değerlendirilmesi için Morgan Stanley’i görevlendirdi.

ORTAKLIK BEKLENTİSİ:

Doğuş Holding’ten İMKB’ye gönderilen yazı piyasalarda Garanti Bankası’nın ‘yabancı ortaklık beklentisini’ yükseltirken, Deutche Bank ile ortaklık görüşmeleri başlatıldığına dair çıkan haberleri Doğuş Grubu yalanlamıştı. Doğuş Holding’in CEO’su Ferit Şahenk ise daha önce yaptığı bir açıklamada ‘ekonomik gelişmeler ve hükümetin kararlılığının Türkiye’yi yabancı sermaye için cazip hale getirdiği, yabancı ortaklıklara sıcak bakan bir grup olarak acele etmediklerini, gelecekte değerlerinin daha da artacağını’ söylemişti.

INTESA İLE NİŞAN ATMIŞTI:

Garanti Bankası daha önce İtalya’nın en büyük bankası olarak bilinen Banca Intesa ile evlilik girişiminde bulunmuştu. Ancak imzanın atılacağı tarihten 2 gün önce 11 Eylül’de ABD’de ikiz kulelere yönelik saldırının ardından İtalyanlar yatırım kararını ertelenmişti. Daha sonra geçen yıl yeniden başladığı açıklanan ortaklık görüşmelerinde taraflar ‘dostane şekilde nişanı attıklarını’ açıklamışlardı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle