GeriEkonomi Galatasaray’ın eski-yeni stat şovuna 2 milyon dolar gidecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Galatasaray’ın eski-yeni stat şovuna 2 milyon dolar gidecek

Galatasaray’ın eski-yeni stat şovuna 2 milyon dolar gidecek
refid:16730106 ilişkili resim dosyası

Galatasaray, yeni stadı Türk Telekom Arena’ya şovlarla merhaba derken, eski stadı Ali Sami Yen’e de veda edecek. 2 stadyumda gerçekleşecek şovlar toplam 7 saat sürecek. Açılış ve kapanış seremonileri için yapılacak harcama 2 milyon dolara yaklaşacak.

CUMARTESİ günü Galatasaray Türk Telekom Arena’da ilk maçına çıkarken, Ali Sami Yen’e de veda edecek. İki statta maç öncesi yapılacak gösterilere 2 milyon dolar harcanacak. 500’den fazla kişinin çalışacağı açılış töreni 19.30’da başlayacak. Türk Telekom Arena Stadı’nın açılış gecesi için dünyanın en iyi multimedya direktörlerini Türkiye’ye getirdiklerini belirten CEO Organizasyon Genel Koordinatörü Cevat Olçok, “Stadın açılışı için uzun süredir çalışıyoruz. Cumartesi gecesi çok büyük sürprizler olacak. Açılış ve kapanış için 2 milyon dolar civarında bir bütçe hazırlandı” dedi.
4 kamyon malzeme
Türk Telekom Arena’nın sadece bir spor mekanı olmadığını belirten açılış gösterilerini hazırlayan Kanadalı Sanat ve Multimedya Yönetmeni Erick Villeneuve, şu değerlendirmeyi yaptı: “Burası modernliğin de simgesi. Kendimizi ifade etmek için kollektif olarak kullanabileceğimiz bir yer. Buradaki logo gibi yıldızlı bir gökyüzü altında muhteşem bir gece olacağını düşünüyoruz. Gösteriler sporla çok ilgisi olmayacak. Gösteriler için gerekli olan malzeme 4 kamyonla İstanbul’a getirildi ve teknik ekipman stadın her tarafına yerleştirilecek.”
90 dansçı olacak
Yapılacak bazı şovlar hakkında bilgi veren Villeneuve, şöyle konuştu: “Sahanın ortasında televizyon ekranı gibi beyaz bir ekran olacak ve onun üzerinde yaklaşık 90 dansçımız gösteri yapacak. Onların performansıyla birlikte multimedya olarak ekranda da gösteriler izlenecek. Yukarıdan seyrettiklerinde oldukça güzel bir görüntü ortaya çıkacak. Başka sürprizler var ama onları gelen seyirciler o gün izleyecekler.”
Yüzde 10’luk sıkıntı
UEFA kriterlerine uygun stadın bir takım sıkıntılar olsa da açılışının 15 Ocak’ta gerçekleştirileceğini söyleyen Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Ali Haşhaş, “Yüzde 10’luk sıkıntılar olur. Bunları da halledeceğimizi düşünüyorum” dedi.

Stadın isim hakkı süresini 5 yıl daha uzatabiliriz

YALNIZCA İstanbul’daki Arena’ya değil, birçok farklı tesise ve amatör kulüplere sponsorla destek verdiklerini belirten Türk Telekom Pazarla-ma ve İletişim Başkanı Erem Demir-can, “Spor tarihinde bir ilke imza atarak stadın 10 yıl süre ile stadın isim hakkı sponsorluğunu aldık ve bu süreyi 5 yıl daha uzatma imkanına sahibiz” dedi.

Doğulu konser verecek, sahanın üzeri ekran gibi kullanılacak

Türk Telekom Arena üzerine ekran kurularak, gösterilerin tamamı çim üzerine yansıyacak.
2 metre çapındaki davullar şovun önemli bir parçası olarak saha ortasında multimedia efektlerin desteğiyle kullanılacak.
Gösteriler Galatasaray’ın maçlarından görüntülerle bütünleştirilirken, gösterinin sonunda takım topluca sahaya çıkacak.
Toplam 90 dansçının yer alacağı açılış töreninde Kenan Doğulu da konser verecek.
Türk Telekom Arena’ya varan konvoy ve seyirciler aslan tırnaklarını temsil eden aslanlı yoldan stada giriş yapacak.
Pençe darbesi ile sahne perdesi üzerinde tırnak izlerinden dev bir pençe izi oluşurken, aslan kükremesi ile sahanın tam üstündeki LED ekrandan su efekti bir şelale gibi sahaya akacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle