GeriEkonomi Futbol kulüpleri kazanamadı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Futbol kulüpleri kazanamadı

Milli Piyango İdaresi'nin futbol kulüpleri için çıkarttığı hemen-kazan kartları, taraftarlardan ilgi görmedi. Galatasaray, 6 ayda 5 milyon hemen-kazan kartının ancak 1 milyonunu satabildi. Trabzonspor ise taraftara özel hemen-kazan kartlarının satışından vazgeçti.

Milli Piyango Genel Müdürlüğü'nün Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor Kulüpleri için projelendirdiği, ancak sadece Galatasaray ve Trabzonspor'un talepte bulunduğu taraftara özel hemen kazan kartlarında, hedeflenen satış rakamına ulaşılamadı.

Milli Piyango İdaresi, Galatasaray ve Trabzonspor için yurtdışında 5'er milyon adet hemen kazan kartı bastırdı. Tanesi 1 YTL olan kartlarda, her kulüp taraftarına, 1 adet 100 bin, 5 adet 50 bin, 20 adet 5 bin, 500 adet 200, 10 bin adet 20, 50 bin adet 8, 250 bin adet 2 ve 1 milyon 100 bin adet de 1 YTL ikramiye verilmesi öngörüldü.
Taraftara özel hemen kazan kartları, idare ile kulüplerin yaptıkları sözleşme uyarınca, Galatasaray ve Trabzonspor kulüplerince Temmuz ayında satışa sunuldu. Sözleşmede, her 2 kulübün 5'er milyon Hemen-Kazan kartını 1 yıl içinde satması ve kulüplerin satış hasılatından yüzde 1,5 başbayi, yüzde 12'de bayi karı olmak üzere yüzde 13,5 oranında pay alması hükme bağlandı. Ancak taraftarlar için çıkartılan Hemen-Kazan kartlarının satışında beklenen başarı sağlanamadı.

Galatasaray kulübü, şu ana kadar 5 milyon adet biletin ancak 1 milyonunu satabildi. Satış sonrası bu kulübün kasasına da komisyon olarak 135 bin YTL girdi. Satışta, bu rakamın dahi oldukça altında kalan Trabzonspor ise satıştan vazgeçti ve Trabzonspor taraftarına yönelik Hemen-Kazan kartlarının pazarlanması işlemini, Milli Piyango İdaresi'ne bıraktı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle