GeriEkonomi FT: Baring Türk lokumunun kokusunu aldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

FT: Baring Türk lokumunun kokusunu aldı

Financial Times gazetesi, Baring Emerging Europe adlı yatırım fonunun Türkiye’ye olan ilgilisine dikkat çekerken "Baring Türk lokumunun kokusunu aldı" ifadesini kullandı.

Financial Times’e konuşan 155 milyon sterlin değerindeki Baring Emerging Europe fonunun yöneticisi Stuart Richards, yatırımcılar Türkiye’nin AB ile yakınlaşmasının beklenen yararlarından olumlu etkilendiği için Türk hisse fiyatlarının yükselmeye devam edeceğini söyledi.

BAĞIMSIZ MERKEZ BANKASI’NIN ETKİSİ

Türkiye’nin ekonomik reformlarının borsa yatırımcılarını yarar sağlamayı sürdürüceğini ifade eden Richards, Türkiye’de enflasyondaki hızlı düşüşe bağımsız bir Merkez Bankası ve IMF destekli ekonomik paketin katkıda bulunduğunu ifade etti.

Richard, Türkiye’de faiz oranlarının gerilemesiyle başka yatırım araçlarına olan ilginin azalacağını, bunun da yatırımcıların borsaya yönelmesini sağlayacağı için borsaya yapılan yatırımların ödüllendirileceğini belirtti.

Financial Times gazetesi de Türkiye’nin Baring Emerging Europe fonununun portföyünde yüzde 10’luk bir payı olduğuna dikkat çekti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle