GeriEkonomi Four Winds’e 577 milyon TL
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Four Winds’e 577 milyon TL

Four Winds’e 577 milyon TL
refid:26993210 ilişkili resim dosyası

TAŞYAPI’nın, Bağdat Caddesi’nde, Maliye’ye ait arsada kat karşılığı inşa ettiği Four Winds Residence Projesi’nin Maliye payı için yapılan ihalede en yüksek teklifi 577 milyon TL ile Birleşik İnşaat A.Ş verdi.

İSTANBUL’un en değerli arsalarından Maliye’ye ait Bağdat Caddesi’ndeki arsada, Taşyapı İnşaat tarafından inşaatı kat karşılığı tamamlanan Four Winds Rsidence’ın Maliye payı için dün Özelleştirme İdaresi yeniden ihale düzenlendi. Maliye’ye ait yüzde 60’lık (341 daire) pay için Ömer Darbazlar, Yakup Karagöz ve Göngör Çepni’ye ait Birleşik İnşaat A.Ş. 577 milyon TL teklif verdi. Maliye payı için daha önce düzenlenen ihaleyi, projeyi inşa eden Taşyapı 530 milyon TL ile kazanmış ancak Maliye bu ihaleyi iptal etmişti. İhalenin Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından onaylanması halinde Birleşik İnşaat A.Ş., Maliye 47 milyon TL fazla gelir elde etmiş olacak.

PEŞİN YA DA TAKSİTLE

Birleşik İnşaat A.Ş., Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Darbazlar, 44 katlı 4 blok halinde inşa edilmiş projenin, Maliye’ye ait yüzde 60’ını almak için ihaleye girdiklerini belirterek, “Tabii ki şimdi ihale sürecinin tamamlanması ve onaylanması gerekiyor. Bu aşamadan sonra peşin ya da yüzde 30’u peşin gerisi 4 eşit taksikle 4 yılda ödeme seçenekleri var. Elbette vadelide yüzde 10’a yakın faiz sözkonusu. 577 milyon TL’lik teklifimiz peşin ödeme için yapıldı. Ödeme yöntemiyle ilgili kararımızı ihalenin onayından sonra vereceğiz” dedi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle