GeriEkonomi Forum Kapadokya 45 milyon Euro’ya 1000 kişiye kapı açtı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Forum Kapadokya 45 milyon Euro’ya 1000 kişiye kapı açtı

Forum Kapadokya 45 milyon Euro’ya 1000 kişiye kapı açtı
refid:13044748 ilişkili resim dosyası

Multi Turkmall’ın 8’inci projesi olan Forum Kapadokya açıldı. Multi Turkmall CEO’su Levent Eyüboğlu, yaklaşık 45 milyon Euro’ya mal olan Forum Kapadokya AVM’nin yaklaşık 1000 kişiye istihdam alanı oluşturduğunu söyledi.

Nevşehir Valisi Osman Aydın, Belediye Başkanı Hasan Ünver’in katılımıyya gerçekleşen açılışta Multi Turkmall CEO’su Levent Eyüboğlu, Türkiye’nin yeniliklerle her geçen gün daha gelişme gösterdiğini söyledi.
5 milyar Euro
Türkiye genelindeki Forum olarak ile bugüne kadar yaklaşık 5 milyar Euro değerinde yatırım yaptıklarını belirten Eyüboğlu, “Kapadokya Forum Türkiye’deki 8’inci alışveriş merkezi. 15 projemiz daha var. Türkiye genelindeki Forum alışveriş merkezlerinde yaklaşık 30 bin kişiye iş imkanı sağlandı, toplam 1100 mağaza bulunuyor. Forum Kapadokya, Nevşehir’in modern alışveriş ve eğlence merkezi açığını kapatacak. Aynı zamanda bölge halkının yanı sıra Kapadokya’ya gelen yerli ve yabancı turistler için de önemli bir cazibe merkezi olacak” dedi.
Neler var
Yaklaşık 25 bin metre kare kiralanabilir alana sahip olan Forum Kapadokya’da hipermarket, sinema salonları, eğlence mekanları, restoranlar, mağazaları ve otopark bulunuyor. Multi Turkmall’ın daha önce de Forum Mersin, Forum Ankara Outlet, Forum Bornova, Forum Çamlık (Denizli), Forum Trabzon, Forum Aydın ve Forum İstanbul alış veriş merkezlerini açmıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle