Ford Otosan’dan çalışanlara ödül

Hürriyet Haber
12.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

Türkiye’nin 11 yıldır aralıksız sektör lideri olan Ford Otosan, 2012 yılındaki başarılarında önemli katkıları olan 82 mavi yakalı çalışanını ödüllendirdi.

Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi’nde ikincisi düzenlenen “Ford Otosan’ın Yıldızları”ödül törenine Ford Otosan Kocaeli Fabrika Müdürü Mehmet Günel, İnönü Fabrika Müdürü Gültekin Hanlıoğlu, Ford Otosan İnsan Kaynakları Direktörü Nursel Ölmez Ateş ve Türk Metal Sendikası Genel Sekreteri Yücel Yücel ile sendika yöneticileri katıldı. Ödül törenine yüksek performansları, özverili ve disiplinli çalışma anlayışlarıyla ödül almaya hak kazanan “Ford Otosan’ın Yıldızları” ve fabrika yöneticileri katıldı. Başarılı çalışanları tanıma, takdir etme ve başarıyı ödüllendirme hedefiyle 2011 yılında hayata geçirilen “Mavi Yakalı Çalışan Ödüllendirme Sistemi” ile 01 Aralık 2011 - 30 Kasım 2012 tarihleri arasında çalışanların performansları incelendi ve kriterleri karşılayan 82 Ford Otosan çalışanına, Türk Metal Sendikası’nın Didim Resort Oteli’nde ailesiyle birlikte, “her şey dahil” bir hafta tatil hediye edildi.
Ödül töreninde bir konuşma yapan Ford Otosan İnsan Kaynakları Direktörü Nursel Ölmez Ateş “Ford Otosan’ın Yıldızları” ödüllendirme sistemini kurmaktaki temel amaçlarının; çalışanlarımızın üstün performanslarını takdir ederek, başarılarını aileleri ile birlikte paylaşmalarını sağlamak olduğunu vurgulayarak Ford Otosan’ın başarısının arkasında çalışanlarının kaliteli, titiz ve özverili emeklerinin olduğunu belirtti.

60 marka yarıştı

ATEŞ Ford Otosan’ın Yıldızları’na hitaben yaptığı konuşmada: “Son 11 yılda 1.090.459 adet araç satarak tam 11’inci kez aralıksız Türkiye’nin en çok tercih edilen markası olduk. Bu hakikaten kırılması güç bir rekor oldu. 60 markanın kıyasıya yarıştığı Türkiye otomotiv sektöründe 2012 yılında iç pazarda satılan 812 bin adet aracın 112 bin adedi Ford marka araçlardan oluştu. Ford’un ihracatla birlikte 2012 toplam satış rakamı ise 317 bin olarak gerçekleşti. Katkıda bulunan tüm çalışma arkadaşlarımızı kutluyorum.”

4S Plaza’dan ilk Ford Cargo teslimatı/images/100/0x0/55eac00df018fbb8f8944f90

AĞIR ticari vasıta pazarının öncü bayisi Otokoç, Eskişehir İnönü’de Ford Trucks’ın kamyon satış, servis ve yedek parça hizmetlerini bir arada sunan yeni şubesi “4S Plaza”da ilk Ford Cargo teslimatını gerçekleştirdi. Bozüyük bölgesinin en büyük hafriyat firması olan Arı Hafriyat’la satış anlaşmasını gerçekleştiren Otokoç, yerel ortaklıkta da kurumsal adres olduğunu bir kez daha gösterdi. Törene Otokoç Genel Müdür Yardımcısı Uğur Güven, Arı Hafriyat Genel Müdürü Vural Sipahioğlu ve iki şirketin yöneticileri katıldı. Türkiye’nin lider otomotiv perakendecisi ve araç kiralama şirketi Otokoç Otomotiv çatısı altında faaliyet gösteren Otokoç, yurt geneline yayılan 18 tesisinde hizmet vermektedir. Eskişehir İnönü 4S Plaza ile satışta olduğu gibi, satış sonrası hizmet kalitesi ve 7/24 Kamyon Destek Hattı gibi uygulamalarıyla kamyon segmentinde de müşteri memnuniyeti liderliği hedeflemekte.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı