GeriEkonomi Florance Nightingale, Cemşid Hoca'nın
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Florance Nightingale, Cemşid Hoca'nın

Prof. Dr. Cemi Demiroğlu’nun vefatı ile boşalan Florance Nightingale Hastanesi ve Türk Kardiyoloji Vakfı’nın başına, Cemi Hoca’nın oğlu Prof. Dr. Cemşid Demiroğlu getirildi.

Prof. Dr. Cemi Demiroğlu'nun vefatı nedeniyle boşalan Group Florance Nightingale Hastanesi ve Türk Kardiyoloji Vakfı Başkanlığı'na Cemi Hoca'nın oğlu Prof. Dr. Cemşid Demiroğlu seçildi.

Ordinaryüs Prof. Dr. Sulhi Dönmezer'in başkanlığında toplanan Vakıf ve Florance Nightingale Hastanesi Yönetim Kurulu, 6 yıldır başkan vekilliği yapan Prof. Dr. Cemşid Demiroğlu'nu başkanlığa seçti. Demiroğlu, kendisine verilen görevleri en iyi şekilde yapacağını ve Group Florance Nightingale Hastanelerini uluslararası bir kurum haline getirmeye çalışacağını söyledi.

Kurucuları arasında Raif Dinçkök, Ayhan Şahenk, Ali Rıza Çarmıklı, Ziya Çarmıklı ve Turan Kurtcebe gibi ünlü işadamlarının bulunduğu Group Florance Nightingale Hastaneleri 1979'dan beri dünya çapında başarılara imza attı. Bünyesinde Florance Nigtingale, Avrupa Florance Nightingale ve Metropolitan Florance Nightingale hastanelerini bulunduran kurum ayrıca, Türk Kardiyoloji Vakfı, Kadir Has Üniversitesi'ne bağlı bir tıp fakültesi ve hemşirelik okulunu da yönetiyor.

Hastane, kanserde Memorial Sloan Kettering, ortopedide Hospital for Special Surgery, kalp ve genelde Columbia ve Cornell Üniversiteleri ve New York Presbyterian hastaneleri, genetik gastroentereloji, beyin hastalıkları dallarında da Baylor Tıp Fakültesi ve Huston Methodist hastanesiyle işbirliği anlaşmaları yaptı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle