GeriEkonomi Flaş... Merkel Çipras'ı dinleyecek!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  26
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Flaş... Merkel Çipras'ı dinleyecek!

Flaş... Merkel Çipras'ı dinleyecek!
refid:29471563 ilişkili resim dosyası

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile Almanya Başbakanı Angela Merkel, Yunanistan'ın yarınki toplantıda yeni öneriler sunması konusunda anlaştı. Diğer yandan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de Çipras'a "yanındayız" mesajı gönderdi.

Reuters'ın Alman yetkililere dayandırdığı haberde, Merkel ile Çipras'ın telefonda konuştuğu ve Yunanistan'ın yarın yeni öneriler sunması konusunda anlaştığı ifade edildi.

İsminin verilmesini istemeyen yetkili, telefon görüşmesine yönelik başka detay vermedi.

Diğer yandan, Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos ve Başbakan Aleksis Çipras referandum sonrası Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile telefonda görüştü.

Hollande bugün Almanya Başbakanı Angela Merkel ile bir araya geldi.

BANKALAR BİRKAÇ GÜN DAHA KAPALI KALACAK
Diğer yandan Yunanistan bankacılık sektöründen açıklamalar geldi.

Flaş... Merkel Çiprası dinleyecek

Yunan yetkililer, bankaların birkaç gün daha kapalı kalacağını söyledi.

Flaş... Merkel Çiprası dinleyecek YUNANİSTAN İÇİN İKİ BOMBA HABER

PUTİN'DEN ÇİPRAS'A: YANINDAYIZ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’ı arayarak “Rusya, Yunanistan halkı yanında yer alacağından şüpheniz olmasın” mesajı ilettiği bildirildi.

Flaş... Merkel Çiprası dinleyecek

Kremlin Sarayından yapılan açıklamada Putin’in telefonla Çipras’ı aradığı kaydedilerek, “Rusya Devlet Başkanı Putin hafta sonu Yunanistan’da yapılan referandum sonrası Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’a telefon açarak durum değerlendirmesi yapmıştır. Görüşmede referandumda alınan sonuçlar doğrultusunda ne tür gelişmeler yaşanabileceği görüşülmüştür.

Telefon görüşmesi sonunda Yunanistan Başbakanına “Rusya'nın Yunanistan halkı yanında yer alacağından şüpheniz olmasın” mesajını da vermiştir” dendi.

Bu arada Putin’in basın danışmanı Dmitriy Peskov, Moskova ile Atina arasında şu anda Yunanistan’a mali yardım yapılması konusunda herhangi görüşmeler yapılmadığını duyurdu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle