GeriEkonomi Fiskobirlik borcuna çizik atıldı, herkes kendi işine baksın
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fiskobirlik borcuna çizik atıldı, herkes kendi işine baksın

Fiskobirlik borcuna çizik atıldı, herkes kendi işine baksın
refid:3783768 ilişkili resim dosyası

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Fiskobirlik ile ilgili spekülasyonların çok çirkin olduğunu, kendisini üzdüğünü belirterek, Fiskobirlik’in işine bakması, ilgi alanıyla uğraşması gerektiğini söyledi.

İKİ KOYUN GÜTMEYEN ANLAMAZ

Başbakan Erdoğan, 19 Mayıs Spor Salonu’nda il teşkilatı tarafından düzenlenen bayramlaşma programına katıldı. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, göreve geldiklerinde yüzde 69’la borçlanan Türkiye’nin, yüzde 13’lerle borçlanmaya başladığını anlatarak, bunların durup dururken olmadığını söyledi. Erdoğan, muhalefetin Türkiye’nin borcunun çok olduğu eleştirisini getirdiğini dile getirerek, borçlanmanın ölçüsünün milli gelirle orantılı hesaplanması gerektiğini söyledi. Hayatında iki koyun gütmemiş, ticaretin içinde zerre kadar olmayanların, bu işten anlamayacağını ifade eden Erdoğan, daha sonra fındık konusuna değindi.

DAYANILIR OLMAKTAN ÇIKTI

Fındık konusunda bazı spekülasyonların yapıldığını dile getiren Başbakan Erdoğan, bunların kendisini üzdüğünü söyledi. Erdoğan, 2001 yılında Fiskobirlik’in devletle ilişkisini kestiğini ve halen özerk bir kuruluş olduğunu anımsattı. Fiskobirlik’in devletle alakasının olmadığını anlatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ne yazık ki, yüzlerce trilyon borcu var ve son yıl bu borç 94 trilyona indi. 94 trilyonluk borcuna da baktık ki, birçok söylentiler, dedikodular yayıyorlar, Hazine olarak bu üstlenildi ve çizik atıldı. Fakat bölgede çok farklı havalar estiriliyor. Efendim, ’işte devlet para vermiyor da, fındık paraları ödenmiyor da’ v.s. deniyor. Bunların hiçbirinin devlete fatura edilmeye hakkı yoktur ve çok ciddi bir spekülasyondur, çok ciddi bir oyundur. Halkımızın bu oyuna gelmemesini istiyorum. Bu şekilde konuşmak istemezdim. Dayanılır olmaktan çıktı. Çok çirkindir bu. Gerekirse bunun bütün detaylarını özellikle broşürlerle ayrıca anlatırız. Ama şunu söylüyoruz, 94 trilyonluk borcunu devlet silmiştir. Ben diyorum ki, Fiskobirlik işine baksın, kendi ilgi alanıyla uğraşsın, başka işlerle uğraşmasın."

Yorumları Göster
Yorumları Gizle