GeriEkonomi Fiskobirlik: 200 bin ton kapasite hazır
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fiskobirlik: 200 bin ton kapasite hazır

TMO ile yarın masaya oturacak olan Fiskobirlik’in Yönetim Kurulu Başkanı Erdem, 200 bin ton kapasiteli depolarının hazır olduğunu bildirdi. “Üretici lehine olan her şeye yardımcı oluruz” diyen Erdem, kira bedeli için de öncelikle hükümetin teklifini görmek istediklerini söyledi.

Fiskobirlik’in Yönetim Kurulu Başkanı Salih Erdem, fındık alımı için Fiskobirlik’in depolarının kiralanması konusunda yapılacak görüşmeyi değerlendirdi. Depoların TMO’ya kiralama yoluyla verileceğini belirten Erdem, kira bedeli için, öncelikle hükümetin teklifini görmek istediklerini bildirdi. “Üreticinin lehine olan her şeye yardımcı olmaya hazırız” diyen Erdem, depo kapasitesi açısından bir sorun bulunmadığını kaydetti.

200 bin tona yakın depo kapasitesinin hazır durumda bulunduğunu vurgulayan Erdem, 150 bin ton olarak hesaplanan üretim fazlası için depo sorunu yaşanmayacağını bildirdi.

“HÜKÜMET HESABINI YAPMIŞTIR HERHALDE”

Alım fiyatı olarak 5 YTL civarında bir rakamın düşünülmesini değerlendiren Erdem, “Üretici lehine bir fiyat olması gerekir. Geçen yılki 6-7 YTL’den sonra belki rahatsız edecek üreticiyi ama hükümet hesabını yapmıştır herhalde” diye konuştu.

TMO’nun yapacağı alımın sağlıklı olmasının önemini de vurgulayan Erdem, Fiskobirlik’in sadece depo olarak değil, tüm teknik donanım ve eksper konusunda yardımcı olacağını belirtti. Erdem, “Alım kolay iş değil. Sokaktan toplama adamlarla yapılamaz. Bizim 94 tane alım yerimiz vardı. Alım kadar koşulları da önemli” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle