GeriEkonomi Fındıkta fiyat istikrarı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fındıkta fiyat istikrarı

Ordu Ticaret Borsası Başkanı Necdet Gürsoy, “Şuan için özellikle bizim bölgemiz açısından düşük olan fındık fiyatlarının ilerleyen dönemlerde tırmanışa geçmesini bekliyoruz” dedi.

Gürsoy, yaptığı açıklamada, Ordu'da bugün itibariyle fındığın serbest piyasada 3,30 kuruştan işlem gördüğünü söyledi.

Üreticilere ürünlerini değerini bulmadan asla satmamaları çağrısında bulunan Gürsoy, şöyle konuştu:

“Öncelikle yeni fındık sezonun tüm üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bildiğiniz gibi Ordu Ticaret Borsası olarak üç gün önce 3,20 kuruştan açılışımızı yaptık. Ama bu gün itibarı ile 10 kuruşluk bir artış ile fındık fiyatı 3,30 kuruş civarında. Bu yıl fındıkta önemli derecede rekolte düşüklüğü söz konusu. Bu bağlamda az olan ürün piyasaya da az geleceği için mutlaka gereken değerini bulacaktır. Benim bu noktada üreticilerimize bir çağırım olacak. Hiç bir üreticimiz ürününü gerçek değerini bulmadan asla satmasın. Satan üreticilerimiz de ihtiyaçları kadar satsınlar. Şuan için özellikle bizim bölgemiz açısından düşük olan fındık fiyatlarının bu yolla ilerleyen dönemlerde tırmanışa geçmesini bekliyoruz.”

Gürsoy, fındıkta bu yıl itibari ile fazla konuşulacak bir şey olmadığını, önemli olanın üreticilerin izleyeceği yol olduğunu da sözlerine ekledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle