Fındık kararnamesi imzaya açıldı

Hürriyet Haber
29.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, fındık ile ilgili kararnamenin imzaya açıldığını, kararnamenin onayının ardından Toprak Mahsülleri Ofisi’nin fındığı kaç liradan alacağını açıklayacağını bildirdi.

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından bir açıklama yapan Çiçek, iki kanun tasarısının imzaya açıldığını söyledi. Bunlardan birinin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın kendi görev alanıyla ilgili bir tasarı olduğunu ifade eden Çiçek, bu tasarının büyük ölçüde korsan yayınla mücadeleyi içerdiğini anlattı. Çiçek bu tasarının bazı maddelerinde, korsan yayınla mücadeleyi teşvik amacıyla ikramiye getirildiğini kaydetti. Çiçek, dün ayrıca Enerji Verimliliği Kanun Tasarısı’nın ve fındık üreticilerini yakından ilgilendiren bir kararnamenin de Bakanlar Kurulu’nda imzaya sunulduğunu söyledi. Çiçek, kararname ile ilgili şu bilgileri verdi: "Bugün bir kararname imzaya açtık, bu kararname Toprak Mahsulleri Ofisi’nce (TMO) 2006 yılı ürünlerinin alınmasıyla ilgilidir. Sayın Cumhurbaşkanının onayına sunuldu. Kararname onaylanır onaylanmaz TMO, piyasa şartlarına göre, kaç liradan fındığı alacaksa kilosunu, bununla ilgili açıklamayı da yapacaktır. Bugün bu kararname tamamlanmış olur diye ümit ediyoruz."

Fiskobirlik TMO ile anlaştı

TOPRAK
Mahsulleri Ofisi’nin yapacağı fındık alımında Fiskobirlik’in depolarının kullanılması için iki taraf arasında uzlaşma sağlandı. Fiskobirlik Başkanı Salih Erdem, teknik heyetlerin ayrıntılar üzerinde çalışmaya başladığını belirterek, bu noktadan sonra hiçbir sorun yaşanmayacağını kaydetti.
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı