GeriEkonomi Finansın kalbine ‘timsah’ yürüyüşü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Finansın kalbine ‘timsah’ yürüyüşü

Finansın kalbine ‘timsah’ yürüyüşü
refid:23024446 ilişkili resim dosyası

ENERJİ, kağıt, ambalaj, perakende, çimento, tekstil ile turizm sektörlerinde faaliyet gösteren ve bünyesinde Lacoste, Burberry gibi markalar bulunan Eren Holding, genel merkezini Ataşehir’deki İstanbul Finans Merkezi’nde (İFM) yer alan Metropol İstanbul’a taşıyor.

Varyap-Gap İnşaat Ortak Girişimi tarafından alışveriş merkezi, konut ve ofis blokları halinde inşa edilen Metropol İstanbul, 2015 yılında tamamlanacak. Eren Holding, projedeki 30 bin metrekarelik bir ofis bloğunu satın aldı. Ayrıca holding, bünyesindeki Lacoste, Burberry gibi markalarla da alışveriş merkezinde yer almayı da hedefliyor.

HOLDİNG BÜYÜYOR

Eren Perakande Genel Müdürü Mehmet Eren, şu anda Güneşli’de 12 bin metrekarelik bir alanda bulunduklarını belirterek, “Daha büyük bir yere taşınmak istiyoruz çünkü şirketimiz de büyüyor” diye konuştu. Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş, Türkiye’nin ve dünyanın en önemli markalarının İFM’de yerlerini almak için sıraya girdiklerini belirtti.
Çalık GYG Genel Müdürü Feyzullah Yetgin de yabancı yatırımcılar tarafından yakından takip edilen Metropol İstanbul’un, Finans Merkezi’nin odak noktası olacağını ifade etti.

Güneşli’ye otel ve rezidans

EREN Holding Perakende Genel Müdürü Mehmet Eren, Güneşli’de terk edecekleri genel merkezlerinin arazisinde rezidans ve otelden oluşan bir proje yapmayı düşündüklerini söyledi. Holding bünyesinde inşaat grubunun olmadığını kaydeden Mehmet Eren, bunun için de sektörden bazı ortaklarla çalıştıklarını söyledi. Eren, yine Güneşli’de Saraylı Grup ile 45 dönüm arazi üzerinde otel ve kongre merkezinden oluşan bir projeye başladıklarını belirtti.  Eren, projenin iki yıl içinde tamamlanacağını da sözlerine ekledi.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle