Finans uzmanı Cankurtaran CHP yönetiminde

Hürriyet Haber
10.09.2014 - 10:59 | Son Güncelleme:

CHP'nin yeni yönetimine sosyal sorumluluk projelerindeki çalışmalarıyla bilinen, yılın akademisyeni ünvanlı Yasemin Öney Cankurtaran da girdi.

Cumhuriyet Halk Partisi geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği olağanüstü kongre ile yeni yönetimini belirledi. Yeni parti meclisi ile yola devam eden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nin listesinde aldığı isimlerden biri de daha önce CHP 2. Bölge Milletvekili adayı olan Yasemin Öney Cankurtaran.

EKONOMİ VE BİLİŞİMDE UZMAN

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olduktan sonra ODTÜ, Marmara, Galatasaray ve Berkeley Üniversitelerinde ekonomi, bilişim ve teknoloji sistemleri, dinler tarihi, siyaset bilimi gibi değişik formasyonlar üzerine akademik kariyerine devam eden CHP’nin yeni yüzü siyasetle birlikte yürüttüğü iş hayatında da başarılı geçmişiyle dikkat çekiyor.

Türkiye Odalar Borsalar Birliği Sermaye Piyasaları Meclisi Başkan Yardımcılığı, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Uyuşmazlık (Tahkim) Komitesi Başkanlığı gibi bir çok görevde bulunan Cankurtaran, finans piyasalarının da yakından tanıdığı bir isim.

Dış politika konusunda yurt dışı çalışmalarıyla birçok kez gündeme gelen Cankurtaran, akademik kariyerinde ağırlıklı olarak dış politika ve siyaset bilimi üzerine yapması ile biliniyor.

Cankurtaran'ın İngilizceye çevirilen “Algı Yönetimi ve Propaganda Teknikleri” üzerine yazdığı bir de tezi bulunuyor.

BİLGE KÖYÜ PROJESİNİ YÜRÜTÜYOR

İş, akademi ve siyaset çalışmalarının yanı sıra sivil toplum çalışmalarında da oldukça etkin çalıştığı bilinen Cankurtaran Çocuk ve Hakları Koruma Platformu’nun kurucuları arasında bulunuyor.

Cankurtaran'ın dikkat çeken çalışmalarından birisi de 'katliam köy' olarak bilinen Bilge Köy ve Mardin’in diğer köylerinde yaptığı saha çalışması. Cankurtaran bu yılki Kırkpınar Festivalleri kapsamında düzenlenen yılın en iyileri töreninde 'yılın akademisyen ödülü'ne de layık görülmüştü.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı