Fikret Orman: 'Hedefimiz kupayı yeni sttdta kaldırmak'

Hürriyet Haber
26.09.2014 - 11:52 | Son Güncelleme:

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman devletten kaynak almadan yaptıkları Vodafone Arena Stadı’nı bu sezon sonuna yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Orman dün gece ekonomi basınıyla bir araya geldiği toplantıda yeni stad ile birlikte gelirlerinin artacağını 2016 yılı itibariyle Beşiktaş kulübünün ekonomi anlamında yeni bir döneme başlayacağını söyledi. Orman, “Hedefimiz sezon sonunda şampiyonluk kupasını Vodafone Arena’da kaldırmak” diye konuştu.

Fikret Orman: Hedefimiz kupayı yeni sttdta kaldırmakOrman’ın gecede verdiği mesajlardan satırbaşları aşağıda detayları ise yarın Hürriyet gazetesinde:

*Stad ağustos ayında biterdi ancak maliyetli bir iş. Paraya bakıyor. Para varsa biter. İnaşaatta sadece saat 22:00-06:00 arasında çalışabiliyoruz.
*50 milyon doları buldu stadyumu yapılan harcama. Yolun yarısından çok ilerideyiz.
*Deniz seviyesinin altında stadyumun temeli. Türk Telekom Arena'ya bakacak olursanız ondan çok zor bir proje.
*Mali fair play soruşturması sebebiyle Kasım ayında UEFA'ya ek bilgiler vereceğiz. Avrupa ligindeki mücadelemizi etkilemeyecek. Gelirinizden fazla harcamayın ek bütçe ile gidin gibi hususlar var. ‘Borçlarınızı artırmayın’ diyor UEFA.
*Verdiğimiz verilerin hepsi doğrudur. Yalan beyanımız yok. Bu işten bir şey çıkmaz.
*Etik olarak Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ın Fener şöyle Beşiktaş böyle demesini yadırgadım. Etik bulmadım. Bugüne kadar rakiplerimizle alakalı böyle değerlendirmelerde bulunmamaya dikkat ettik. Yanlış buluyorum.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı