GeriEkonomi Fikirtepe’yi dörtlüyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fikirtepe’yi dörtlüyor

Fikirtepe’yi dörtlüyor
refid:23154011 ilişkili resim dosyası

FİKİRTEPE’de üç adada toplam 2 bin 650 konut yapmak için hazırlıklarını sürdüren Teknik Yapı, bölgede yeni bir ada ile daha temasa geçti. Teknik Yapı Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, eğer anlaşma sağlarlarsa bölgede yaklaşık 3 bin 500 daire yapacaklarına dikkati çekiyor.

TEKNİK Yapı, kentsel dönüşüm faaliyetleri için yer aldığı Fikirtepe’de 3 adada planladığı projeler için hak sahiplerinin büyük bölümüyle anlaşma sağlarken, bölgede yeni bir ada ile temasa geçti. Fikirtepe’deki ilk projesini iki ay içerisinde satışa çıkarmaya hazırlanan Teknik Yapı, anlaşma sağlarsa bölgede 4 projeye imza atmış olacak. Teknik Yapı Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, “Eğer bu ada ile de anlaşma sağlarsak 750-900 arasında daire yapacağız ve böylece Fikirtepe’de yaklaşık 3 bin 500 daire yapmış olacağız” dedi.

3 PROJE HAZIRLANIYOR

Umut Durbakayım, Fikirtepe’de adalardan birinin tamamı ile anlaşma sağladıklarını belirterek, şunları söyledi: “İkinci adayla yüzde 98, üçüncü adayla ise yüzde 85’lik bir oranda el sıkıştık. Toplam büyüklüğü yaklaşık 52 bin metrekare olan üç ada ile ilgileniyoruz. Bu adalar 215 parselden oluşuyor ve 750 civarında hak sahibi bulunuyor. Yaklaşık 19 bin metrekarelik birinci adada 950 konut yapmayı planlıyoruz. İkinci ada 20 bin metrekare ve burada yapılması planlanan konut sayısı 1.000, üçüncü ada alanı 13.500 metrekare ve yapılması planlan konut sayısı 700.

RUHSAT BEKLİYOR

İlk adada yıkımlarını tamamladıklarını ve bölgeyi arsa haline getirdiklerini kaydeden Durbakayım, “Bir-iki ay içerisinde ruhsatı aldıktan sonra projeyi satışa çıkarmayı hedefliyoruz. Böylece 2012’de hedeflediğimiz 3 adada yaklaşık 2 bin 650 daire sayısını yukarı çıkaran yeni bir hedef belirledik. Bugünlerde dördüncü ada için görüşmelerimiz sürüyor. Bu adanın da büyüklüğü yaklaşık 11 bin metrekare civarında. Eğer bu ada ile de anlaşma sağlarsak 750-900 arasında daire yapacağız ve böylece Fikirtepe’de yaklaşık 3 bin 500 daire yapmış olacağız” diye konuştu..

TEKLİFLER ÖNE ÇIKTI

Fikirtepe’de hak sahipleriyle yüzde 55’ten fazla oran ile anlaşmadıklarını vurgulayan Durbakayım,şöyle konuştu: “Fikirtepe’de çok fazla firma ortaya çıktı. İş yapabilirlik ve finansal güç geri plana atıldı ve firmaların verdiği teklifler öne çıktı. Ancak bunlar teklifler hep sözde kalıyor. Fikirtepe’deki hak sahiplerinin seçici davranmaları gerekiyor. Bölgede çantacı diye tabir edilen aracılar vardı, onların elimine olmasıyla birlikte biz de yeni ada ile görüşmeye başladık.”


Halkalı’ya ‘rekabetçi’ girecek

TEKNİK Yapı,  Halkalı’da 1982 yılında inşa ettiği Bahariye Halı Fabrikası’nın yerinde yaklaşık 1300 konuttan oluşacak yeni bir dönüşüm projesine başlıyor. Umut Durbakayım, Halkalı’daki projeleriyle Bahçeşehir’den sonra ikinci kez Avrupa yakasına geçtiklerini belirterek, “Halkalı’ya kentsel dönüşümü taşıyoruz. Mayıs ayının ilk haftasında lansmanımızı yapacağız. Hem rezidans hem de ofislerden oluşan bir proje olacak. Bugüne kadar proje yaptığımız her bölgedeki ilk marka olmuştuk. Şimdi ise kentsel dönüşümün yoğun olduğu bir bölgeye geldik. Burada da yatırım amaçlı daire almak isteyen müşterilerimizin prim beklentilerini karşılayan rekabetçi fiyatlarla satışa çıkacağız. Şu anda projenin fiyatları üzerinde çalışıyoruz. Lansmanda bölgeye göre uygun fiyatlarla satışa çıkacağız. Halkalı’ya rekabet etmek için gidiyoruz” diye konuştu. Durbakayım, İkitelli’de yer alan diğer Bahariye fabrikasının dönüşümü için de görüşmelerinin sürdüğünü açıkladı.

Bağdat Caddesi’nde 4 binaya başlayacak

/images/100/0x0/55ea78bcf018fbb8f88222d1

BAĞDAT Caddesi’nde dört yeni binaya başlayacaklarını dile getiren Umut Durbakayım, “Küçük binalar bizim fidanlarımız, fidanları büyütmeyi öğrenmeden orman oluşturamazsınız. Küçük binalarda tecrübe kazanıp, büyük projelere adım attık. Bu geleneğimizi sürdürmek istiyoruz. Bu nedenle 4 yeni binaya başlayacağız. Öte yandan Suadiye sahilde bir dönüşüm projemiz olacak” diye konuştu.

3 haftalık tanıtım

YENİ projelerini tanıtmak için gazete reklamlarında 3 aşamalı hareket ettiklerini ve 3 haftalık periyotlar izlediklerini belirten Umut Durbakayım, “Sadece satış odaklı değil, bilgilendirici reklamları tercih ediyoruz. Gazetelerde kapak uygulamasını ilk yapan firmalardan biriyiz. Tanıtımlarımızı ilan, insert ve kapak-advertorial şeklinde üç aşamalı yapıyoruz. Önce ilanı veriyoruz, ilanda veremediğimiz bilgiyi kapak veya advertorial ile destekliyoruz. Ardından da insert’ler veriyoruz. Bu paketi uyguladığımızda çok güzel geri dönüşler alıyoruz.”

Opsiyonların satışa dönme oranı artıyor

GAYRİMENKULDE sezonun açıldığını ve satışların hareket kazandığını dile getiren Umut Durbakayım, opsiyonların satışa dönme oranının yükselmeye başladığına dikkati çekti. Opsiyonların satışa dönme oranının, son dört yıldır sürekli artan bir trend içinde olduğunu belirten Durbakayım, şunları anlattı: “2009’da yüzde 24 seviyelerinde olan opsiyonların gerçek satışa dönme oranı şimdi yüzde 36 seviyesine çıktı. Özellikle son iki yıldır, konut alım talebindeki durgunluk, sektördeki güven ortamına sis perdesi inmesi gibi olumsuzlukların arka arkaya gelmesine rağmen söz konusu oranın artış eğilimini koruması çok önemli. Bu durum satış ofislerine gelen talebin de ne kadar kararlı olduğunu gösteriyor. Sektör ortalaması daha düşük seviyede, bu da Teknik Yapı markasının kalitesini ortaya koyuyor.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle