GeriEkonomi Fibabanka'ın ilk çeyrek kârı 45.2 milyon lira
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fibabanka'ın ilk çeyrek kârı 45.2 milyon lira

Fibabanka'ın ilk çeyrek kârı 45.2 milyon lira

Fibabanka, 2017 yılı Mart sonu itibarıyla vergi öncesi kârını, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 29 artışla 45.2 milyon TL’ye yükseltti. Bankanın net kârı 36.8 milyon TL olarak gerçekleşti.

Fibabanka’nın 2016 yılı Mart sonu itibarıyla 9.0 milyar TL olan toplam kredileri, yüzde 28 artışla, 2017 yılı Mart sonunda 11.6 milyar TL’ye ulaşırken, kredilerin toplam aktifler içindeki payı yüzde 71 olarak gerçekleşti. Aynı dönemde müşteri mevduatı toplam pasiflerin yüzde 60’ını oluşturarak 9.7 milyar TL’ye yükseldi.

2017 yılı ilk çeyrek sonuçlarını değerlendiren Fibabanka Genel Müdürü Ömer Mert sonuçlardan memnun olduklarını belirtti:“Bankamız, 2017 yılında da büyümesine istikrarlı bir şekilde devam etmekte ve orta ölçekli banka olma hedefine uygun hareket etmektedir. Bu yıl dijitalleşme, tabana yayılma ve ürün çeşitliliğini arttırmaya odaklanıyoruz. KGF kredilerinin de etkisiyle özellikle KOBİ kredilerde, bunun yanı sıra Tarım ve Bireysel segmentte büyüyeceğiz.

Mayıs 2017 başında  yurt dışında halka arz yoluyla gerçekleştirilen Basel 3 uyumlu katkı sermaye niteliğindeki tahvil ihracımız ile daha da güçlenen özkaynak tabanımız, Bankanın büyümesine ve Türk ekonomisine verdiği desteği artarak sürdürmesine olanak sağlayacaktır.”

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle