GeriEkonomi Feshane’de Kastamonu günleri
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Feshane’de Kastamonu günleri

Feshane’de Kastamonu günleri
refid:14714371 ilişkili resim dosyası

‘3. Kastamonu Günleri’, 12 ile 16 Mayıs tarihleri arasında, Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenleniyor.

Kastamonulular Dayanışma Derneği (Kas-Der)'nin organizasyonu, Kastamonu Valiliği’nin desteği ile bu yıl 3'üncüsü yapılacak olan etkinlikte, Kastamonu kültürü ve konukseverliğinin yansıtılması hedefleniyor.

Fuarla ilgili değerlendirmede bulunan Kastamonu Konak İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkanı Gülsen Kırbaş, “Kastamonu, herkesin mutlaka bir kez görmesi gereken bir şehirdir. 7 bin yıllık tarihi ile İlimiz; Hitit’lerden günümüze kadar birçok uygarlığa merkezlik, iki Türk beyliğine başkentlik yapmıştır ve Osmanlı İmparatorluğu’nun en önemli vilayetlerinden biridir. Pontus ve Roma dönemlerinden kalıntılar, Çobanoğulları, Candaroğulları, Osmanlı İmparatorluğu dönemlerinden kalma eserleriyle ‘Açıkhava Müzesi’ görünümünde olan şehrimizin sokaklarında; her köşede karşınıza çıkan eserlerin ihtişamına hayran kalırsınız.  2 milli parkı, çok sayıda endemik bitki türü, kanyonu, mağarası, şelaleleri, yaylaları gibi eşsiz doğal kaynaklarıyla, ülkemizin en zengin doğal rezervlerine sahibiz” diyor.
 
TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurulu yöneticisi olarak, TÜRSAB heyetiyle, 2002 yılında Kastamonu’ya inceleme gezisi yaptığı sırada, ilin o günkü Valisi Enis Yeter’in yüreklendirmesiyle, ilk konağı olan Toprakçılar Konağı’nın işletmesini aldığını ve 2003 yılında konağı işletmeye açtığını belirten Gülsen Kırbaş, ikinci konağı olan Uğurlu Konağı’nı da 2009 yılında hizmete açtığını kaydediyor.

Müze kent Kastamonu’nun, konak otelciliği ve ev pansiyonculuğunda gelişmeye çok müsait olduğunu ifade eden Gülsen Kırbaş, bu tür projelere sıcak bakan herkesi Kastamonu’ya davet ediyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle