Ferrari'nin Türkiye kontenjanı doldu

A.A.
15.02.2006 - 11:33 | Son Güncelleme:

Ferrari'nin seri olarak üretilen en güçlü aracı, Fiorano kod adını taşıyan Ferrari 599 GTB, İtalya'nın Bologna kentinde tanıtıldı. Ferrari'nin 2 adetle sınırlı olan kontenjanı ise otomobilin satış fiyatı kesinleşmeden doldu.

Ferrari'nin Türkiye Distribütörü Fer Mas Oto'dan yapılan açıklamaya göre, Ferrari'nin ünlü F1 test pisti olan “Fiorano”nun kod ad olarak kullanıldığı otomobil, 5 yıllık bir çalışmanın ürünü.
Ferrari 599 GTB'nin dünya lansmanı, 28 Şubat-12 Mart tarihleri arasında düzenlenecek Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı'nda gerçekleştirilecek. 599 GTB, Haziran sonunda tüm dünyada satışa sunulacak.
Ferrari 599 GTB'nin 12 silindirli motoru, 620 beygir güç üretebiliyor. Otomobil 0-100 kilometre hızlanmasını 3,7 saniyede gerçekleştiriyor.

TÜRKİYE'YE AYRILAN KONTENJAN DOLDU

Fer Mas Oto Genel Müdürü Orhan Ülgür, “Teknik açıdan Formula 1 yarış otomobilleri için baz model olan bu çok özel otomobilden Türkiye için yıllık kontenjanımız 2 adetle sınırlıydı. Ancak otomobil lanse edilmeden, satış fiyatı kesinleşmeden 2006 ve 2007 yılları için ayrılan kontenjanları daha şimdiden doldurduk” dedi.
Ülgür, gelen yoğun talep üzerine bu sayıyı artırmak için İtalya'daki merkezle görüşmelere başladıklarını da açıkladı.
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı