GeriEkonomi Ferit Şahenk'ten Fransa'ya yatırım
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ferit Şahenk'ten Fransa'ya yatırım

Ferit Şahenk'ten Fransa'ya yatırım

Ferit Şahenk'in son yatırımı Fransa’nın en hızlı büyüyen süperyat bakım tesisi Compositework oldu.

Ferit Şahenk yönetimindeki Doğuş Grubu, Fransa’nın en hızlı büyüyen süperyat bakım tesisi Compositework’ün yüzde 75’ini satın aldı.

Dünya'nın haberine göre Grup, satın almayı geçtiğimiz haftalarda Monaco’da düzenlenen yat fuarında gerçekleştirdi. Fransız şirketteki geri kalan yüzde 25’lik hisse ise kurucularının elinde olacak.

Yunanistan, Hırvatistan gibi Akdeniz çanağı ülkelerinde liman işleten Doğuş Grubu, geçtiğimiz yıl da dünyanın en büyük süper yat bakım tesislerinin de içinde bulunduğu İspanya’daki Marina Barcelona 92'yi yani bir başka deyişle MB 92’nin yüzde 70’ini satın alarak şirketin ana hissedarı olmuştu.

MB 92, hem Akdeniz’de hem Atlantik kıyılarındaki en büyük marina olma özelliğine sahip. Doğuş Grubu’nun MB92 için ödediği tutarın 80 milyon euro civarında olduğu konuşulmuştu.

İKİ AYRI TESİS

Supercomposite’in ise iki farklı tesisi bulunuyor. Bunlardan biri La Ciotat Limanı’ndaki kompleks. Şirketin merkezinin de bulunduğu bu komplekste özellikle ultra lüks yatların tamir ve bakımları yapılıyor.

La Rochelle'de ise 176 metreye varan yat, tekne gibi deniz taşıtlarının bakımı yapılabiliyor. Şirkette 150 kişi çalışıyor.

Şirketin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmeye devam edecek olan Ben Mennem, “Pazar büyüyor. Doğuş ödevlerini yaptı ve bunun iyi bir sektör olduğunu açıkça anlıyor" diye konuştu.

Doğuş Grubu’nun Türkiye’de 3, Yunanistan’da 4, Hırvatistan’da ise 3 marinası bulunuyor.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle