GeriEkonomi 'Felaket Hava Yolları'ndan skandal yarışma
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Felaket Hava Yolları'ndan skandal yarışma

'Felaket Hava Yolları'ndan skandal yarışma
refid:27135478 ilişkili resim dosyası

Yılın ilk yarısında iki büyük trajediyle sarsılan ve büyük maddi kayba uğrayıp kimi zaman tek bir yolcuyla uçmak zorunda kalan Malezya Havayolu şirketi, düzenlediği yarışmayla yeni bir skandala imza attı.

Şirket, bilet satabilmek için bir yarışma başlattı. Ancak aralarında katılımcılara nereye gitmek istedikleri gibi soruların da bulunduğu "Ölmeden önce yapmak istediklerinizin listesi" adlı yarışma tepkilerden sonra iptal edildi.

Aslında yarışma çok basitti. Katılımcılar yapmak istedikleri şeyleri sıralayacak ve en ilginç 12 listenin sahibi, gidiş-dönüş bileti ya da tablet bilgisayar kazanacaktı. Ancak yarışmanın adı, bir yılda 2 kez uçakları düşen şirketin tepki almasına yol açtı. Tepkilerden sonra şirket, yarışmayı iptal etti.

Felaket Hava Yollarından skandal yarışma

Malezya Havayolları'nın uçakları son dönemde çok az kişiyle uçuyor

Malezya Havayolları'na ait MH370 uçağı, 8 Mart'ta içindeki 239 kişiyle Kuala Lumpur-Pekin seferini yaptığı sırada kaybolmuş, bundan dört ay sonra yine havayolu şirketine ait yolcu uçağı, Ukrayna'nın doğusunda Donetsk üzerinde düşmüştü.

Felaket Hava Yollarından skandal yarışma FELAKET HAVA YOLLARIDonetsk'te düşen uçağın vurulduğu iddiaları gündeme gelirken, bölgede çatışan taraflardan hiçbiri, 298 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayın sorumluluğunu üstlenmemişti.

Kısa süre önce günde yaklaşık 1 milyon dolarlık zarar açıklayan şirket, 20 bin çalışanından 6 binini işten çıkaracağını duyurmuştu.


Felaket Hava Yollarından skandal yarışma

Malezya Havayolları bilet fiyatlarını yarıya düşürmesine karşın günde 1.6 milyon dolar zarar ediyorYorumları Göster
Yorumları Gizle