GeriEkonomi Faizde 1 puan iniş 2.5 milyar dolar tasarruf
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Faizde 1 puan iniş 2.5 milyar dolar tasarruf

BAŞBAKAN Vekili Abdullah Gül, 17 Aralık’tan bu yana Avrupa Birliği (AB) sürecinin kazancını gördüklerini anlatarak, ‘17 Aralık’tan sonra hükümetin bir pişmanlığı, milletimize karşı bir mahcubiyeti sözkonusu değildir’ dedi.

HALKIN KAZANCI BÜYÜK:

17 Aralık sürecinden sonra halkın büyük bir kazancı olduğunu bildiren Abdullah Gül, ‘17 Aralık’tan bir gün önce Türkiye yüzde 23 faizle borçlanıyordu. Bugün geldiğimiz nokta ise yüzde 16’ diye konuştu. Bir puanlık faizin Türkiye’ye yıllık 2.5 milyar dolar tasarruf sağladığını kaydeden Gül, partisinin dünkü Meclis Grubu’nda yaptığı konuşmada insanların üç sene önce en büyük sorun olarak enflasyonu dile getirdiklerini anlatarak, enflasyonun bugün yüzde 8 seviyesine çekildiğini söyledi.

BİZ OLMASAK NE OLURDU:

İşsizlikle ilgili eleştirilere de değinen Abdullah Gül, ‘Tabii ki işsizlik var. Acaba AK Parti iktidara gelmeseydi işsizlik ne olurdu? Hangi noktalarda olurdu?’ diye sordu. Muhalefet partilerinin sık sık dile getirdiği

GELİRİMİZ DE ARTIYOR:

Türkiye’nin borç miktarının hızla arttığı yolundaki eleştirilere de yanıt veren Dışişleri Bakanı ve Başbakan Vekili Abdullah Gül, Türkiye’nin borcuna karşılık gelirinin de arttığını kaydetti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle